Sociálnej sieti unikli dáta o 500 000 000 užívateľoch!

Sociálna sieť LinkedIn sa stala obeťou hackerov a unikli jej dáta o 500 miliónoch užívateľoch.

O úniku používateľských dát sociálnej siete Facebook, sme vás pomerne nedávno informovali. Teraz sa s týmto problémom musí pasovať aj profesná sociálna sieť LinkedIn. Na internetovom fóre určenom pre hackerov sa objavil súbor s informáciami o užívateľoch tejto sociálnej siete, vrátane mien, telefónnych čísiel, e-mailových adries a informácii o pracovisku. Hacker pre ukážku niektoré dáta zverejnil s tým, že tieto údaje zaškrtal.

Užívatelia hackerského fóra majú možnosť za dva doláre nahliadnuť do tohto súboru, inak ho autor draží za minimálne štvorcifernú sumu peňazí. Hacker zároveň tvrdí, že dáta ukradol priamo zo sociálne siete LinkedIn. Nie je ale vôbec isté, či ide o aktuálne informácie alebo ide len o údaje zhromaždené z minulých únikov dát.

Menovaná sociálna sieť sa zároveň vyjadrila k predmetnému úniku a podľa jej slov nešlo o porušenie ochrany údajov jej používateľov. Aspoň podľa toho, čo sa podarilo pracovníkom LinkedIn-u zistiť interným vyšetrovaním. Týmto prípadom sa začali zaoberať aj Talianske úrady, nakoľko najviac platiacich používateľov pochádza z tejto krajiny. Úrady zároveň vyzvali svojich občanov, aby si všímali prípadne anomálie súvisiacich s ich telefónnym číslom a účtom. 

Popri tomto úniku sa objavil aj ďalší, tentokrát len s 327 miliónmi používateľmi. Nový autor tohto úniku spomína vo svojom príspevku, že má k dispozícii aj pôvodnú databázu, rovnako aj novú. To dáva dokopy 827 miliónov užívateľských informácií, lenže sociálna sieť LinkedIn nemá toľko užívateľov. Pravdepodobne tak pôjde o duplikáty, neaktívne kontá a podobne.

=====================================================================================================

                                                                      Prečítajte si: Facebook mal masívny únik dát

=====================================================================================================

Zdroj: CyberNews,

Pridať nový komentár
TOPlist