Snapdragon 835 by mal dodať zariadeniam dlhšiu výdrž batérie

 
Nový procesor od spoločnosti Qualcomm by mal byť šetrnejší k batérii a nové smartfóny by tak nemuseli byť nabíjané každý deň.

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si tento rok nový smartfón, možno by ste mali počkať na oficiálne uvedenie nových zariadení, ktoré v sebe budú skrývať procesor Qualcomm Snapdragon 835. Podľa najnovších špekulácií by mala byť novinka medzi mobilnými procesormi oveľa šetrnejšia k batérii zariadenia, a to by malo vydržať na jedno nabitie niekoľko dní. K dispozícii by mala byť aj funkcia Quick Charge 4, pomocou ktorej sa bude dať batéria v priebehu 5 minút nabiť na kapacitu zodpovedajúcej približne 5 hodinám používania.
 
 
Nové procesory Snapdragon 835 by mali spotrebovať o 40% menej energie ako predchádzajúca generácia, a poskytnúť zvýšenie výkonu o 27%. Celková veľkosť procesora by sa mala takisto zmenšiť o približne 30%. Menšia veľkosť procesoru dovolí výrobcom dať do zariadení väčšie batérie, prípadne začať vyrábať tenšie zariadenia. Zatiaľ nie je jasné, v akých modeloch sa nové procesory objavia, no určite sa oplatí na ne počkať.
 
Zdroj: thenextweb
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist