Sme o krok bližšie ku klonovaniu ľudí - naklonovali opice

, Autor: Ján Kisty

Čínski vedci urobili veľký pokrok v medicíne, ak sa dá klonovanie takto nazvať. Naklonovali opice.

Podaril sa tak prvý veľký krok ku klonovaniu ľudí. S klonovaním máme už nemalé skúsenosti – od klonovania oviec, psov či iných cicavcov, no naklonovať opice sa doteraz nikdy nepodarilo. Primáti boli až doteraz v oblasti klonovania nedosiahnuteľným miľníkom. Problém je zložitosť oproti iným cicavcom.

Vyklonované opice majú mená Zhong Zhong a Hua Hua. Vedci boli schopní nahradiť pôvodné DNA, novým, upraveným. Použili pritom 127 vajec a 79 embryí. Priložené krátke video vysvetľuje ako sa podarilo opice vyklonovať. 

Podľa vedcov je aj klonovanie ľudí možné. Pripomíname, že vo viacerých štátoch je klonovanie nelegálne, v Číne to ale neplatí. Každopádne vedci môžu pre medicínske účely klonovať opice s rovnakými génmi, to môže pomôcť k vývoju nových liekov.

Zdroj: Techspot

 

Kľúčové slová
klonovanie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Číňania sú zdatný v kopírovaní čohokoľvek, preto úspech neprekvapí, ak by však mali úspech aj v klonovaní človeka , ostáva urobiť posledný krok, zmeniť DNA človeka tak, aby sa vytvoril úplne nový revolučný druh, ktorý ak uspeje, nahradí súčasnú civilizáciu, ak to nebude ešte o kúsok skôr umelá inteligencia v podobe Androida...:-)

Poslať nový komentár

TOPlist