Smartfóny Moto G4 a Moto G4 Plus oficiálne predstavené

 
Bolo okolo nich pomerne ticho, no Lenovo dnes oficiálne predstavilo 2 nové cenovo dostupné smartfóny.

Okolo týchto smartfónov nebolo síce také haló ako napríklad okolo očakávaných iPhone-ov či Galaxy smartfónov od Samsungu, no dnes bola oficiálne predstavená nová, v poradí už 4. séria, Moto smartfónov. Prvými zástupcami sú Moto G4 a Moto G Plus no nenesú už logo Motoroly nakoľko po zlúčení mobilných divízií týchto firiem vznikla značka Lenovo Moto.
 
Ako tomu už pri uvedení dvojice smartfónov s príbuzným označením býva, oba modely majú podobné špecifikácie. Obe zariadenia majú 5,5“ FullHD displej, ktorý chráni sklo Gorilla Glass 3. Aj procesor je rovnaký a to konkrétne Snapdragon 617 s taktom 1,5GHz. RAM je v prípade Moto G4 pevne daná na 2GB a vstavané úložisko môže byť veľké 16GB alebo 32GB. Model Moto G4 Plus bude dostupný v nasledovných kombináciach: 2GB RAM/16GB vnútorné úložisko, 3GB RAM/32GB vnútorné úložisko a 4GB RAM/64GB vnútorné úložisko. Veľkosť vstavanej pamäte nebude problémom pre náročnejších používateľov ani u 16GB variantov nakoľko oba modely disponujú microSD slotom.

 
Na „chrbte“ Moto G4 nájdeme 13Mpx fotoaparát s clonou f/2.2 a duálnym LED bleskom, ktorý zvládne nahrávať 4K video (3840x2160px). Predný fotoaparát má 5Mpx. Podobnú výbavu má aj G4 Plus, no jeho zadný fotoaparát má 16Mpx a clonu f/2.0. Oba smartfóny sú typu dual-SIM a pojmú tak 2 SIM karty naraz. Nechýbajú najmodernejšie komunikačné technológie ako Wi-Fi 802.11ac či LTE-A. Kapacita batérie je v oboch prípadoch 3000mAh. Mobily disponujú funkciou TurboPower, ktorá mobilom dodá energiu na 6 hodín prevádzky a to iba počas 15 min nabíjania. Pomerne podstatným rozdielom medzi oboma modelmi je, že Moto G4 Plus má pod displejom skener odtlačkov prstov zatiaľ čo Moto G4 nie. Operačným systémom je u oboch Android 6.0.1 Marshmallow.
 
 
Model Moto G4 bude dostupný budúci mesiac za zatiaľ neupresnenú cenu. Základný 16GB model Moto G4 Plus bude začínať na cene 180€, najvybavenejší variant bude stať 200€.
 
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist