EN

Smartfón s Firefox OS iba za 25 dolárov

 
Ak patríte k ľudom, ktorí majú hlboko do vrecka alebo jednoducho nepotrebujú špičkový smartfón za veľa peňazí, možno práve pre Vás je určený smartfón s Firefox OS. Jeho cena je stanovená totiž iba na 25 dolárov!

O tom, že sa dá vyrobiť lacný smartfón, ktorý by poslúžil na plnenie základných funkcií a pritom by si zachoval stabilný beh sa nás snaží presvedčiť Mozilla spolu s čínskym producentom čipov, ktorým je firma Spreadtrum. Tá bude dodávať čipy do cenovo dostupného zariadenia.
 
Asi nie je veľkým prekvapením, že k tomuto oznámeniu došlo počas MWC 2014 v Barcelone kde spoločnosť predstavila prototyp tohto prístroja. Známa je aj väčšina špecifikácii, no už vopred je pravdepodobne každému jasné, že vzhľadom na cenu nie je možné očakávať špičkovú výbavu. Aj napriek tomu smartfón poslúži menej náročným užívateľom nakoľko obsahuje 3,5" displej s uhlopriečkou 320x480px, 1GHz jednojadrový procesor, 1GB RAM, 2GB vnútornej pamäte, Wi-Fi, Bluetooth a fotoaparát s rozlíšením 2Mpx. Operačným systémom je Firefox OS.
 
 
Vďaka použitému operačnému systému smartfón neponúkne iba základne funkcie ako telefonovanie či posielanie sms, ale bude možné používať aj služby ako Facebook, Twitter, YouTube či prehliadanie webu s podporou HTML 5. Dostupné budú aj HERE mapy. Smartfón s neznámym názvom by mal byť dostupný na konci tohto roka. Či sa dostane aj ku nám nie je známe, primárne určený bude však pre rozvojové trhy.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist