Smartfón s 10-dňovou výdržou na jedno nabitie? Oukitel taký má

 
Menej známy výrobca smartfónov, firma Oukitel, pridá do svojej ponuky model s 10-dňovou výdržou na jedno nabitie. Smartfón tomu bude vďačiť batérii s kapacitou až 10 000mAh.

Výkonné smartfóny často trpia jedným nedostatkom, ktorým je pomerne kráka výdrž na jedno nabitie. Ak idete na dlhší výlet musíte so sebou brať nabíjačku. Iné čiastočné riešenie predstavujú power banky či externé obaly ako je napríklad ten najnovší pre iPhone.
 
Oukitel ide na to inak a svoj smartfón K10000 vybaví rovno batériou s obrovskou kapacitou, až 10 000mAh. Výrobca sľubuje pri bežnom používaní výdrž 10 až 15 dní bez jediného nabitia. Ak sa dá takémuto tvrdeniu marketingového oddelenia veriť znamenalo by to, že vám telefón bez problémov vydrží na jedno nabitie celý týždeň ako za starých čias. Smartfón tiež umožňuje dobíjať svojou štedrou energiou aj iné zariadenia pričom 10000mAh batéria smartfónu sa nabije za 3,5h. Veľká batéria si vyžiadala svoju daň v podobe hrúbky telefónu, ktorá je 14mm.
 
 
Veľká kapacita batérie však nie je jediným parametrom, ktorý sa postará o dlhú výdrž smartfónu. Výkonné komponenty museli ustúpiť aby príliš nemíňali vzácnu elektrinu a vo vnútri tak nájdeme 4-jadrovú SoC MediaTek MTK6735 s taktom 1GHz, 2GB RAM a 16GB úložisko. IPS displej s uhlopriečkou 5,5“ ponúkne rozlíšenie 720x1280px čo taktiež zaostáva za vlajkovými loďami iných výrobcov. Zadný fotoaparát má 8Mpx rozlíšenie, predný iba 2Mpx. Telefón pojme 2 SIM karty naraz a operačným systémom je Android Lollipop. Nechýba ani podpora LTE prenosov.
 
Oukitel K10000 si už dokonca môžu predobjednať čínski zákazníci od lokálneho predajcu. Cena je stanovená na $239,99. Vzhľadom na slabú dostupnosť iných Oukitel produktov u nás by som smartfón K10000 v našich obchodoch neočakával.
 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (3)
SpQx
Dostupnosť u nás?
Stanley
Za chvilu si budem zo sebou nosit autobateriu... Ten telefon bude s takou bateriu vazit asi kilo. V prvom rade by mali vymysliet inu technologiu ako Li-Ion a v druhem rade ako to rychlo nabit. Mat telefon na nabijacke 3.5 hodiny je pakaren.
XenonFlash
Hm, skus pohladat co nove sa zmenilo, ci sa to niekde pohlo alebo sa na to radsej zabudlo http://www.greencarreports.com/news/1048662_tomorrows-power-today-new-battery-is-most-powerful-ever
Pridať nový komentár
TOPlist