EN

Smart Life Summit v Bratislave

Radisson Blu Carlton v Bratislave sa 24. – 26. októbra stane epicentrom digitálnej revolúcie! Podujatie Smart Life Summit predstavuje skvelú príležitosť získať kľúčové poznatky o digitálnej revolúcii a inováciách prostredníctvom diskusií a prednášok. Do Bratislavy po prvýkrát zavítajú desiatky špičkových výskumníkov na jedno z najväčších medzinárodných podujatí na Slovensku, ktoré organizuje European Alliance for Innovation (EAI). Záštitu nad jubilejným 10. ročníkom prevzala prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová.

Smart Life Summit je jedinečné podujatie s dlhoročnou tradíciou, ktoré spája odborníkov naprieč rozličnými oblasťami. Tohtoročné menu tém bude obohatené o veľmi aktuálnu diskusiu o umelej inteligencii (AI), technológii a jej implementácii v doprave, zdravotníctve či digitálnej bezpečnosti.

Hlavnou témou tohto ročníka je Smart City. Definícia Smart City nie je jednotná, avšak spoločný menovateľ je optimalizácia, inovácia a funkčnosť moderného mesta. Cieľom je dosiahnuť stav Smart City, podporiť tak ekonomický rast a zvyšovať kvalitu života jeho obyvateľov.

Spájame sa pre budúcnosť

Smart Life Summit je miestom živej spolupráce. V dnešnom rozdelenom svete je spájanie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Spoločnými silami a vzájomnou spoluprácou dokážeme odpovedať na najväčšie bezpečnostné, ekologické či spoločenské výzvy súčasnosti.

Buďte pri tom! Podporte inovácie, vedu, mladé talenty a nadviažte inšpiratívne a prospešné partnerstvá.

Prečo sa zúčastniť?

  • - Množstvo konferencií z rôznych oblastí na jednom mieste
  • - Možnosť diskutovať so svetovými odborníkmi
  • - Príležitosť nadviazať dlhodobé partnerstvá

 

Hlavní rečníci ponúknu exkluzívne pohľady, panelové diskusie zas hlbšiu analýzu a technické konferencie podrobné technické znalosti o digitálnej revolúcii. Rôznorodosť, kvalitu a jedinečné pohľady na témy zaručí viac ako 100 odborníkov z rôznych krajín sveta a oblastí výskumu.

Medzi nimi budú aj také mená ako Harold Furchtgott-Roth, bývalý komisár Výboru pre obchod Snemovne reprezentantov Spojených štátov, ktorý sa podelí o poznatky o prevratnom vplyve technológií na dnešnú aj budúce generácie.

Predstaví sa aj Pieter Van Gorp, vizionár v oblasti digitálneho zdravia a zakladateľ platformy GameBus, ktorá prostredníctvom hier motivuje ľudí k zdravému životnému štýlu a vďaka získaným dátam poháňa vpred štúdie v oblasti zdravia.

Riaditeľ výskumu v štátnom centre pre inovácie forenzných vied v New Yorku, Sanjay Goel, vám odhalí temné stránky umelej inteligencie – od predsudkov zakorenených v jej systémoch až po hrozby kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú na obzore.

Účasť prisľúbil aj Ian Goodfellow, ktorý má vďaka bohatým skúsenostiam s firmami Google, Apple, OpenAI či DeepMind čo povedať k aktuálnemu vývoju AI.

Na Smart Life Summit nebudú chýbať ani slovenskí odborníci. Predstavia sa mená ako Ivan Mikloš, Zuzana Mikulášová, Jana Smetanková a mnohí ďalší.

Bright Young Minds

Tohtoročnou novinkou je aj jedinečná príležitosť pre mladých výskumníkov – súťaž esejí Bright Young Minds. Autori víťazných projektov súťaže budú mať možnosť odprezentovať svoje práce na Smart Life Summit a zúčastniť sa jednej z nadchádzajúcich konferencií EAI. Okrem toho získajú aj dlhodobý mentoring od členov akademickej spoločnosti EAI, vrátane prezidenta organizácie profesora Imricha Chlamtača. Budujeme komunitu Smart Life Summit sa po 8 rokoch uskutoční priamo v sídle European Alliance for Innovation. Toto podujatie vytvára priestor pre vedcov, akademikov, osobnosti z prostredia biznisu, štátne i medzinárodné inštitúcie, odbornú verejnosť, ale aj bežných ľudí, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové o inováciách formujúcich náš svet a vďaka tomu profesionálne rásť.

Medzi kľúčové pridané hodnoty summitu patrí oboznámenie sa s aktuálnymi témami a trendmi doma i vo svete, networking či vytváranie projektových konzorcií,” myslí si profesorka a generálna predsedníčka Smart Life Summit Dagmar Cagáňová.

Patrí sem aj zdieľanie know-how medzi domácimi a zahraničnými vedcami a výskumníkmi, priemyslom, ale aj širšou komunitou prostredníctvom prezentácií, workshopov a okrúhlych stolov. Za dôležitý považujem kontext odborného aktuálneho diania vo vybraných vedných odboroch summitu. Pridanými hodnotami sú aj socializácia a možnosť odborného rastu formou publikovania v kvalitných impaktovaných časopisoch,” dodala profesorka.

Prezentované výskumy z konferencií budú poskytnuté na publikovanie vydavateľstvu Springer v sérii konferenčných zborníkov LNICST, ktorá je indexovaná v databázach ako SCOPUS, EI Compendex a Web of Science.

Zdroj: Tlačová správa

Pridať nový komentár
TOPlist