Služba Apple Music presiahla 10 miliónov stiahnutí na Androidoch

 
Ak chcela spoločnosť Apple presadiť na nekompromisnom trhu svoj produkt Apple Music, bolo jasné, že musí istým spôsobom zaujať najmä používateľov mobilných zariadení s operačným systémom Android.

Riešenie takéhoto problému bolo pomerne jednoduchou záležitosťou. Stačilo priniesť verziu aplikácie Apple Music aj pre Android zariadenia, ktorá sa dá jednoducho stiahnuť a nainštalovať priamo z obchodu Google Play. Dnes sa zdá, že služba Apple Music sa chytila naozaj výborne a počet predplatiteľov jej neustále rastie.
 
 
Služba Apple Music sa na Android zariadenia dostala prvýkrát v novembri minulého roku, približne štyri mesiace po tom, ako debutovala na zariadeniach iPhone, iPad alebo iPod Touch. Včera aplikácia dosiahla významný míľnik, kedy sa jej poradilo prekonať 10 miliónov stiahnutí. Služba Apple Music sa môže aktuálne pochváliť viac ako 15 miliónmi predplatiteľov, vďaka ktorým sa stala jednou z najviac používaných hudobných streamingových služieb na svete.
 
Ak však porovnáme čísla s lídrom v tejto oblasti, službou Spotify, Apple Music má stále čo doháňať. Spotify má aktuálne 30 miliónov predplatiteľov, čo je raz toľko ako konkurenčná Apple Music. Hudobná služba od Apple je však omnoho mladšia, preto nie je vylúčené, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme zmeny na najvyššom stupienku.
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist