Slovensko zdvojnásobilo rekord v dátovom toku, za všetkým sú MS v hokeji

 
Počas tohtoročných MS v hokeji si slovenský internet pripísal nový rekord v objeme prenesených dát.

Na sledovanie hokejových zápasov prostredníctvom internetu si už slovenskí diváci zvykli. Tento rok RTVS priniesla fanúšikom novinku v podobe Full HD online vysielania a na hlavnom internetovom uzle na Slovensku sa podarilo prekonať hranicu 195 Gbit/s. Prenos signálu z MS v hokeji tradične zabezpečovala pre RTVS slovenská telekomunikačná spoločnosť BENESTRA. Minulý rok počas najväčšej špičky zaznamenali v spoločnosti dátový prenos 80 Gbit/s.
 
Požiadavky divákov však neustále rastú a technické zabezpečenie prenosov musí rásť spolu s nimi. Prenosy MS si preto vyžadovali ešte intenzívnejšie prípravy ako minulý rok. Spoločnosť BENESTRA musela pristúpiť k vylepšeniu celej siete, aby nedošlo k pretečeniu na dátových linkách. Zároveň bolo potrebné navýšiť pripojenie do SIX-u (centrálneho uzla slovenského internetu) a to až na 2 x 120 Gbit/s, aby mohli diváci sledovať priame prenosy v rozlíšení 1080p.
 
„Sme radi, že sme tento rok dokázali až 50 000 divákom priniesť vysielanie v tej najlepšej kvalite. Hokejoví fanúšikovia mohli sledovať vysielanie na našej stránke v kvalite od 360p až po Full HD rozlíšenie 1080p s bitrate 5-6 Mbit/s. Ak stránka zistila, že divák využíva vysokorýchlostný internet, automaticky nastavila najvyššiu kvalitu obrazu,“ povedal Andrej Doležal, technický riaditeľ RTVS.
 
Zdroj: TS
 
Pridať nový komentár
TOPlist