Slováci sa cez leto zbavovali starých telefónov, Orange ich vyzbieral viac ako 16 tisíc

, Autor: kupcik
 
Počas letného obdobia priniesli zákazníci do predajní Orangeu viac ako 16 000 nepotrebných mobilných telefónov. Za každý z nich venoval operátor 50 centov na podporu mladých hokejových talentov.

Každého iste poteší moderný mobilný telefón s krajším dizajnom, a hlavne lepšími funkciami. Častokrát však nastáva otázka, ako naložiť s dovtedy používaným zariadením, ktoré sa zrazu stalo nepotrebným. Obyvatelia Slovenska majú možnosť priniesť ho do predajne Orangeu, a okrem toho, že sa zbavia starého zariadenia, môžu prispieť aj na dobrú vec.
 
Dlhodobá ekologická iniciatíva spoločnosti Orange takto pomáha už od roku 2013. Celkovo jedenáste pokračovanie projektu sa nieslo v znamení hesla „Z môjho starého mobilu chcem dostať to najlepšie“. V období od 1. júna 2016 až do 30. septembra 2016 sa do zberu starých mobilov zapojilo presne 5 580 zákazníkov, ktorí dokopy doniesli 16 171 nepotrebných mobilných zariadení.
 
 
Každé z nich čaká rovnaký osud, pričom pomôže hneď dvakrát. Vyzbierané množstvo predstavuje približne 1 617 tony elektroodpadu, ktorý by v skládke komunálneho odpadu iba viac znečistil životné prostredie. Ekologické zlikvidovanie týchto zariadení chráni samotnú prírodu, a sumou 50 centov za jeden mobil zároveň podporí hokejové talenty zo sociálne slabších rodín. Do zberu sa zapojili aj zamestnanci operátora, ktorí vyzbierali 653 kusov, ktoré predstavujú sumu 326,50 €. Hokejová akadémia Zdena Cígera tak pre svojich zverencov získala finančnú injekciu vo výške 8 412 €.
 
„Som vďačný za každú podporu myšlienky našej akadémie a výťažok si vážim o to viac, že bol podporený aj prospechom pre životné prostredie. Súťažou v zbere mobilov dokáže Orange z nepotrebných vecí podporiť tie potrebné, a takýto model pomoci sa mi veľmi páči.“ vyjadril sa zakladateľ akadémie Zdeno Cíger. Prezradil aj, na čo vyzbierané peniaze v akadémii použijú: „Plánujeme dokúpiť novú profesionálnu výstroj, aby sme mohli do školy zapojiť ešte viac detí. Časť peňazí chceme použiť na letný kemp pre čo najviac detí, na ktorom za účasti odborných trénerov absolvujú až trojfázové tréningy a rehabilitácie.“ 
 
Tradícia zberu starých mobilov pokračuje aj v ďalších mesiacoch. Finančný výťažok nasledujúcej kampane, ktorá potrvá od 1. októbra 2016 do 31. januára 2017, poputuje neziskovej organizácií Dobrý anjel. Tentokrát 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu finančne pomôže rodinám s deťmi, v ktorých jeden z rodičov alebo deti trpia rakovinou alebo inou zákernou chorobu. Zákazníci, ktorí do konca januára 2017 odovzdajú svoj starý mobil môžu navyše každý mesiac hrať o 10 smartfónov Samsung Galaxy S7 Edge.
 
Zdroj: orange
 
Kľúčové slová
mobilné telefóny, Orange
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist