Skylink má v pláne kúpiť freeSAT

Luxemburska spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje u nás platformu Skylink, rozšíri svoju zákaznícku základňu. Operátor pred pár dňami oznámil, že kupuje satelitné platformy UPC Direct, freeSAT a FocusSat, ktoré vlastní Liberty Global plc.

Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa skupiny M7 Hansa Troelstra, ide o logickú akvizíciu, ktorá umožní konsolidovať aktivity satelitnej televízie Skylink na slovenskom a českom trhu.

Odkúpenie musí schváliť regulačný úrad. Až po tomto odsúhlasení alebo neodsúhlasení, bude jasné či značka freeSAT bude zachovaná, alebo sa spojí so Skylinkom. Rovnako sa klienti freeSAT-u dozvedia, či budú musieť prelaďovať stanice, alebo ostanú na pôvodnom satelite.

Podľa Jaromíra Glisníka (šéf Skylinku pre Slovenskú a Českú republiku), po odsúhlasení odkúpenia freeSAT-u Skylinkom, budú mať viacej ako 600 000 klientov.

Komentáre (3)
Pavel Čech
A je to v .... Jeden z mála (alebo jediný), kde sa dala zriadiť TV na viac prijímačoch za rozumnú cenu. Ak prejde odkup, zbohom freesat... Osobne Skylink pre mňa skončil pred rokmi, kvôli ich "nenažranosti"
joko
Dúfam že to tak nebudú,aj ja som skončil pre Skylink kvôli pozeraniu dvoch tv.
Mirko
Načo nám je protimonopolný úrad?
Pridať nový komentár
TOPlist