Skylink inovuje vysielaciu technológiu

M7 Group, prevádzkovateľ českého a slovenského Skylink, informoval o inovácií vysielacej technológie.

„Jej výsledkom bude ďalšie zlepšenie celkovej obrazovej kvality všetkých vysielacích video služieb, a to pri súčasnom znížení nárokov na šírku pásma a zvýšenie flexibility technického zabezpečenia. M7 tak pokračuje v udržaní najvyššieho štandardu v poskytovaní video služieb v špičkovej kvalite“  uvádza spoločnosť M7 Group na webe skylink.sk.

Doterajší systém bude nahradený systémom Harmonic PURE Compression Engine, ktorý v kóderoch Electra X2 zabezpečí pri zníženej šírke pásma vyššiu kvalitu obrazu. Nový systém má podporu HDR.

„Vďaka lepšiemu algoritmu znižuje kódový šum a  zlepšuje prelínanie obrazu, prechody snímok, zlepšuje predpovede pohybu (ME - motion estimation) aj pri nízkej bitovej rýchlosti, kódovanie šedej farby a prevenciu „trhaného“ pohybu kombinovaním algoritmov. Investovali sme nie len do generačne novej kompresnej technológie, ale tiež do spracovania vstupných signálov, pripojenie na primárne zdroje signálov zo štúdií. Cieľom obmeny je ponúknuť spoľahlivú a kvalitnú službu zákazníkom“ 

vysvetľuje Ron Paans, technický riaditeľ M7 Group

ZDROJ: SKYLINK

Komentáre (15)
IvoPivo
super, takže nové investície pre klientov skylink spojené s výmenou satelitných boxov. Zatiaľ X2 trochu drahé, ale ak sa rozbehne tak cca. 100euráčov nah nežerem.
IvoPivo
Nová investícia pre klienta skylink cca. 100 € !
Anonymný
A co tak UHD
NO_skylink
chvalabohu už nemám so Skylinkom nič spoločné. Neustále zdražovanie s tichou podporou štátu mi nevyhovuje, ako i odpájanie jednotlivých programov.
Lalf Life 2 rulez
Práve uplynuli 4 roky, čo som prestal pozerať televíziu. Dnes už nerozumiem, ako som tie bezuzdné kraviny mohol toľko rokov sledovať. Čoskoro príde na rad internet, ktorý sa už tiež dostal do podobného štádia.
aa
a to je dobre alebo zle?
pipo
neboj,skylink velkodusne ponukne svoje boxy za super ceny
Ocko51
Oni inovuju a zákazník to zaplatí! Však to už nie je normálne, len samé zmeny, ktoré idú ľuďom na nervy a lezú neustále do peňaženky.
Anonymný
Asi to zruším.
Skylink OFF
Veselo do toho. O nič neprídeš a ešte zarobíš X€/mesiac. Uvedomme si, že TV tvorba prudko zaostáva za ľudským prirodzeným intelektom, skutočne je málo programov, ktoré sa dajú pozerať a tých pár si pozrieš na internete. Prestal som platiť za Skylink lebo to bolo iba o preladovaní a hľadaní programov. Už ma vážne prestalo baviť pozerať reklamy ktoré boli prerušované nejakým filmom. Celé zle, nech si M7 strčí túto službu niekde poriadne hlboko. Zdar.
Kato
Načo to je dobre to aby si opäť každý kúpil nový televízor.
Džek
Takže opäť bude úprava cien za "kvalitnejší obraz...Počítam,že polovica ľudí zruší licencie na Skylink,keď sa dozvedia,že treba vymaniť aj "aparatúru" u zákazníka! Každú chvíľu zmeny,úpravy a zbytočné "obťažovanie zákazníka",ktorý chce len v kľude pozerať program... Radšej keby sa posnažili,aby nevypadával obraz pri každom väčšom daždi a búrečke...
Guseppe
Ako ju inovuje???? Vsak to uz sa neda pozerat, neustala zmena zrusit profram, novy program, stanica zaujimava za dva mesiace vypnuta neustala zmena platenia, peogramov lebo stale sa menia programi v balickoch a hbo????? Debilne serialy, prilis serialov hra o trony ste prestali vysielat a zasa odznova a takto je to stsle nova seria zacne, potom to zrusite alebo sa caka rok na dalsie casti uz vam sibe???? Komu tymto robite zle akurat odradzate ludi od vsetkeho. history kanal a dalsie zrusim a bude pokoj uz stacilo nepocuvate vasich zakaznikov preco platit za neustale zmeny inovacie k comu vedu stsle k nicomu skoda pisat
Anonymný
Prečo vipli novú a primu som klient vise dva roky
I1ilan
Ludia a Vas to akoze este bavi? Nechat zo seba robit blbcov za svoje peniaze? Sa Vam vazne cudujem.
Pridať nový komentár
TOPlist