Sklenená dotyková klávesnica a myš môžu byť realitou

Vynálezca hľadá podporu pre svoj nezvyčajný projekt.

Server KickStarter slúži ako platforma, kde kreatívci prezentujú svoje nápady a môžu tak získať nemalé finančné prostriedky na ich ďalšiu realizáciu. Jason Giddings tu nedávno poodhalil svoj koncept sklenenej multi-dotykovej klávesnice a myšky, na ktorý sa snaží získať 50,000 dolárov (deadline 1. január 2012).

Obe bezdrôtové periférie sú vyrobené z kaleného skla vsadeného do kovovej základne, nemajú žiadne pohyblivé časti a využívajú výlučne v súčasnosti dostupnú technológiu. Na napájanie využívajú nabíjacie Li-Pol články. Zvuk tlačidiel a podsvietenie môže užívateľ aktivovať, prípadne vypnúť v závislosti od toho, ako mu to práve vyhovuje.

K ovládaciemu softvéru budú od začiatku k dispozícii zdrojové kódy.

Dotyková technológia FTIR (Frustrated Total Internal Reflection) je založená na infračervených LED, ktoré sú v tomto prípade umiestnené na hrane skla (skryté v miestach uchytenia skla o kovovú základňu). Svetlo je rozptýlené po celom povrchu a pri dotyku prstom sa lúče odrážajú dolu, smerom na citlivý senzor, ktorý automaticky rozozná aktuálnu polohu prsta.

Minimálny vklad do projektu je 1$. Za 10$ smiete navrhúť názov produktov (ak si ho autor projetku vyberie, získavate set klávesnice a myši). Pri podpore 150$ máte rezervovanú jednu sklenenú myš, 250$ klávesnicu a celý set potom za 350$.

Sránka projektu: Multi-dotyková sklenená klávesnica a myš

Komentáre (7)
mano8
zdá sa mi to trosku "veľké". keby ta klavesnica bola trocha nizsia tak by to bolo fajn..
SapiQ
Na tom sa musi uzasne presne pisat. Ziadna spatna vazba. Nechcem si to radsej ani predstavit.
V1CTORY
tie tlacitka na klavesnici bude urcite dobre vidno
elementar
hmm nezvykol by som si treba mat cit v klavesach a vecne mam ruku na klavesnici neviem kde by som ju daval aby som nemackal vsetko mozne
snap
keby tam zalezalo na tlaku, respektive aka velka plocha prsta sa dotyka klavesy(pri vadsiom tlaku sa bruzko deformuje apokriva vedsiu cast sklenenej plochy) tak by to bolo este celkom pouzitelne takto je to len dizajnovy doplnok do obyvacky...
TinoArts
máš u mňa ironické plus za "vedšiu". :D
passco
Tento napad by som trosku upravil a posunul inym smerom kde si myslim ze by to malo velku buducnost :)
Pridať nový komentár
TOPlist