SK Broadband príde na jeseň s 10 Gb/s internetovým pripojením

, Autor: Tomáš Zvorák

Teraz prichádza s ponukou 2,5Gb/s pripojenia a v druhej polovici tohto roka príde s dvojnásobne a štvornásobne rýchlym 5Gb/s a 10Gb/s internetovým pripojením.

SK Telecom je kórejska telekomunikačná spoločnosť ponúkajúca internetové pripojenie cez svoju dcéru SK Broadband. Jej 2,5Gb/s ponuka trojnásobne prevyšuje rýchlosťou najrýchlejšie balíky dostupné na kórejskom trhu. Ide o pripojenie na báze technológie GPON (Gigabit Passive Optical Network), ktorú SK Broadband vyvinul ako alternatívu k ethernet technológiam.

Zdá sa, že jeseň na juhokórejskom trhu bude v znamení 10Gb/s internetu, keďže ak konkurencia, spoločnosť KT plánuje prísť so svojím balíkom 10Gb/s pripojena. V pilotnej prevádzke technológia funguje už od augusta 2017.Ceny 10Gb/s ešte známe nie sú, no niečo nám môžu napovedať súčasné ceny pripojenia tohto operátora zo stránky popisujúcej balík pripojenia rýchlosťou 1Gb/s. Pohybujú sa od približne 30EUR/mesiac pri trojročnej viazanosti do skoro 50EUR na mesiac pri ponuke bez viazanosti.

Zdroj: www.hani.co.kr

 

Kľúčové slová
internet
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

SK Telecom je kórejska telekomunikačná spoločnosť

co ma po tom.
co ma po tom.

Blby nazov :) Uz som sa zlakol, ze niekto na slovensku chce ponukat 10gbs :)

Vo Svedsku to uz bezi, na Slovensku je 1 Gbps poskytovany uz 4 roky, mozno bude coskoro nacase zrychlovat aj tu...

Re: SK Broadband príde na jeseň s 10 Gb/s internetovým ...

Naco 10gbit ved v sucasnosti nieje vyuzitelny pre domacnosti ani 1gbit.Ja som maval net 500/500mbit a nedokazal som tu rychlost vyuzit.Na dbesnu dobu max do 300mbit

Poslať nový komentár

TOPlist