Shenzen ako prvé mesto na svete bude mať verejnú dopravu len elektrickú

, Autor: Ján Kisty

Čínske technologické mesto Shenzen bude ako prvé mesto na svete mať flotilu verejnej dopravy založenú výlučne na elektrickej energii.

Shenzen, mesto s takmer 12 miliónmi obyvateľmi, kde má viacero veľkých firiem svoje továrne môže byť ekologickým lídrom. Mesto ohlásilo obstarávanie a výmenu viac než 16 000 autobusov verejnej dopravy. Jediná podmienka je, že nové musia byť plne elektrické. Mesto už mimochodom vybudovalo viac než 8000 miest na dobíjanie batérii až na 510 staniciach.

Radnica dúfa, že ušetrí viac než 366 000 ton uhlia a zároveň zníži emisie o viac než 1,35 milióna ton. Pripomíname, že čínske mestá trpia na nadmerné emisie a život v týchto mestách môže byť pri chronických problémoch s dýchacími cestami problematický.

Výmena celej flotily by sa mala stihnúť do konca roka 2018. Držíme palce. Na záver ešte jedna informácia, už viac než 12000 taxíkov (62% zo všetkých v meste) sú plne elektrické.

Zdroj: techspot

Image Credit: wikipedia

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Usetri 100vky tisic ton uhlia? a to cim? tym, ze nahradia energiu nafty, ktora sa ozaj s dobrou cinnostou premeni na pohyb tym, ze budu palit uhlie v susednej provincii aby sa vacsina energie stratila prenosom vo vedeni a este vacsia cast v nabijacjach a chemickej reakcii pri nabijani? Otras. Elektrina je sice najkoncentrovanejsia forma energie, ale jej vyroba (zatial), prenos a hlavne skladovanie su velmi neekologicke. A ked k tomu pribudnu aj baterie, nabijanie a odpad z baterii je mnohonasobne horsim znecistenim, ako rozumne setrenie jestvujucich zdrojov a vyvijanie cistejsich zdrojov elektriny. Nahrada spalovacieho motora s ucinnostou 25-30percent, ktory tuto energiu posle priamo na kolesa, elektromotorom s ucinnostou 95percent vyzera dobre len na papieri, no ucinnost tepelnej elektrarne ja asi 5% * prenos 90% * nabijacka 90% * bateria 80% * driver motora 95% a elektromotor 95% = asi 3percenta % !!! sokujuce, vsak? ucinnost zastaraleho spalovacieho motora je 10nasobne vyssia nez "ekologicky" elektricky pohon. Kam to spejeme, ked ekoteroristi nasilu nutia prechod na nieco, co bez cistejsieho zdroja elektriny ma znicujuci vplyv na planetu! To ze elektrina je buducnost ale podla predstav dnesneho EKOnutenia do elektriny je iba bohapusty FAIL za ktory budeme platit.

Prosím Vas, odvolajte tento príspevok!
Technicky je úplne nezmyselný a zaváňa čudnou ideológiou. Váš výpočet je chybný a chyba prevyšuje 1000%!!! Fakt.

Poslať nový komentár

TOPlist