Seriál The Expanse ukazuje, čo môžeme očakávať v poslednej sérii

Populárny seriál The Expanse sa predstavuje novým trailerom.

Jeden z aktuálne najpopulárnejších sci-fi seriálov - The Expanse sa nám predstavuje novým trailerom, v ktorom síce neodhaľuje veľa, ale zároveň si môžete všimnúť, že napriek krátkosti videa, nás čaká veľa akcie. Bohužiaľ, toto bude zároveň aj posledná - šiesta séria tohto populárneho seriálu, ktorý vychádza z knižnej série, ktorú píšu dvaja autori pod spoločným pseudomenom James S. A. Corey (vlastnými menami: Daniel Abraham a Ty Franck). Napriek údajnému koncu sa herečka Dominique Tipper vyjadrila, že po konci seriálu na Amazon Prime Video, existuje šanca, že by sa presídlil inam. Seriál sa totiž pôvodne natáčal pre televíznu stanicu SyFy, ktorá sa ho napriek úspechu rozhodla ukončiť. Našťastie, autori seriálu aj kníh prešli pod krídla už spomenutého Amazonu.

Seriál aktuálne opisuje tri knihy z deviatich, takže príbeh zďaleka nekončí a ostáva len veriť, že ho pod seba prevezme iná streamovacia služba, napríklad Netflix, HBO Go/Max, či Apple TV. Priaznivému osudu seriálu nepridáva aj incident herca Casa Anvara (Alex Kamal - pilot vesmírnej lode Rocinante), ktorý bol obvinený z niekoľkých sexuálnych útokov a obťažovaní žien. 

V traileri na zatiaľ poslednú sériu vidíme, ako prezidentka Chrisjen Avasarala posiela na tajnú misiu Bobby Drapperovú a posádka vesmírnej lode Rocinante sa postupne rozpadá. Vodca Slobodnej armády - Marcos Inaros, získava stále väčší vplyv, pričom neustále útočí na planéty Zem a Mars a do toho všetkého vzniká nová sila na vzdialenej planéte za prstencom, ktorá ešte zamieša s príbehom.

Seriál bude vysielať streamovacia služba Amazon Prime Video už 10. decembra 2021.

Zdroj: TheVerge, Prime Video,

Pridať nový komentár
TOPlist