EN

Selfie fotografie zabíjajú viac ľudí ako žraloky

 
Riskovanie ľudí pri vytváraní čo najlepších selfie fotografií sa nie vždy vyplatí. Táto zábavka v tomto roku zabila už viac ľudí ako žraloky.

Správa Condé Nast Traveler tvrdí, že je pravdepodobnejšie, že umriete pri selfie fotke ako pri stretnutí so žralokom. V tomto roku na uhryznutie žralokom zomrelo 8 ľudí, zatiaľ čo pri fotení selfie až 12. Týmto úmrtiam sa venuje dokonca aj známa encyklopédia Wikipedia, ktorá registruje od začiatku roku 2014 až 18 úmrtí, ktoré nastali pri fotení selfie. 4 prípady skončili šťastnejšie iba zranením.
 
Len nedávno svetom preletela správa o mužovi, ktorý sa chcel odfotiť so štrkáčom. Skončilo sa to pohryznutím a muža odviezli do nemocnice. Toto varovanie však nebolo očividne poučením inému mužovi, ktorému sa iba o mesiac stalo presne to isté.
 
V tomto prípade mali obaja ľudia šťastie. To však nemal istý japonský turista, ktorý minulý týždeň spadol zo schodov pri fotení selfie keď sa pokúšal odfotiť spoločne s Tádž Mahálom. Medzi časté úmrtia patria rôzne pády, výbuchy, ale aj zásahy elektrickým prúdom. Situáciu sa už pred časom rozhodli riešiť v Rusku, kde rozbehli akciu pre vykonávanie bezpečných selfie fotografií.
 
Zdroj: phonearena
 
Komentáre (5)
vinancan
A keď niekto bude robiť selfie so žralok a ten ho zabije? Do ktorej štatistiky sa to zaráta?
lukas102
1****** rozosmial si ma..
vinancan
* so žralokom...
M1ch4l
ta statistika je postavena na hlavu....18 krat z niekolkych miliard selfie sa niekomu nieco stalo...to je sanca menej ako 1.8e10-8 (t.j. 0.0000018%). Podla wiki z 2899 nevyprovokovanych utokov zraloka 548 skoncilo smrtou, co je 18.9%. Cize urcite nie je pravdepodobnejsie, ze by som zomrel pri selfie ako ze by som zomrel ked na mna zautoci zralok...problem je prave v tej frekvencii..selfie robia ohromne pocty ludi, zato zraloka stretne len malokto.
passco
No nič sa nemení na fakte.. že zomrieť pri fotení samého seba chce darwinovú cenu a zhabanie občianskeho preukazu
Pridať nový komentár
TOPlist