Seagate predstavil externý SSD disk s logom Xbox

, Autor: kupcik
 
Ak si chcete rozšíriť úložisko svojej hernej konzoly Xbox, spoločnosť Seagate má pre vás riešenie priamo na mieru.

Ak používate hernú konzolu Xbox One od spoločnosti Microsoft tak isto viete, že ak chcete zväčšiť veľkosť interného úložiska konzoly, máte smolu. Na rozdiel od PlayStation 4, Xbox One takúto možnosť neponúka. Zúfanie však nie je namieste, keďže ku konzole Xbox One sa dá bez problémov pripojiť externý disk.
 
Z celej tejto situácie sa snaží čo najviac vyťažiť spoločnosť Seagate. Tá sa totiž odhodlala k vydaniu externého SSD disku, ktorý je priamo určený pre použitie s hernou konzolou Microsoftu. Game Drive for Xbox SSD je klasický externý SSD disk s kapacitou 512 GB, ktorý by mal ponúknuť rýchlu inštaláciu a oveľa vyšší výkon ako originálny HDD zakomponovaný do konzoly. SSD disk je uložený do čierno-zeleného tela, ktoré na svojom vrchu obsahuje logo Xbox.
 
 
Rozmery SSD disku sú 113,5 x 76 x 9,6 mm (d x š x h), a pri váhe len 0,1kg je vhodný na akékoľvek presúvanie. Konektivita s hernou konzolou je zabezpečená pomocou USB 3.0 kábla s dĺžkou 45,72 centimetrov. Ak však premýšľate nad rozšírením úložného priestoru svojej Xbox konzoly a chcete mať dizajnovo kompatibilné riešenie, pripravte sa na to, že si budete musieť priplatiť viac peňazí.
 
Game Drive SSD disk bude dostupný v priebehu tohto mesiaca, a jeho predajná cena bola stanovená na 199,99 amerických dolárov (približne 180€). V dnešnej dobe však nie je problém nájsť podobný produkt za oveľa nižšiu cenu.
 
Zdroj: theverge
 
Kľúčové slová
Seagate, SSD disk, Xbox
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist