SD uvádza nový štandard rýchlych SD EXPRESS

Prichádza nový štandard SD kariet. Nové karty budú nielen oveľa rýchlejšie, čo sa týka čítania a zápisu ale ponúknu aj väčšie kapacity.

Čoskoro sa uvedie nová špecifikácia 7.0, ktorá sľubuje prenosové rýchlosti do 985 MB za sekundu. Kapacita má porásť až na 128TB! Nové pamäte sa nazývajú SD Express. Nová kapacita bude označená ako SD Ultra Capacity (SDUC). SD Express budú aj SDXC a SDHC, bude teda nevyhnutné sledovať špecifikáciu alebo triedu nových SD kariet.

Nové SD karty sú pripravené na 4K120 alebo 8K60. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie je známa.

Zdroj: techspot, sdcard

Komentáre (1)
zajko smejko
"Nové SD karty sú pripravené na 4K120 alebo 8K60. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie je známa." Jedna sa o ohlasenie standardu a jeho specifikacii. Asi ako pred mnohyyyymi rokmi ohlasenie specifikacie (najma rychlosti pre jednu linku) PCIe v4. Samozrejme o ziadnych konkretnych produktoch nemoze byt rec, kedze sa jedna iba o ohladanie speficikacii buduceho standardu (ktory tu s nami bude roky) a preto asi nemozno ocakavat ohlasenie takych produktov, ktore by boli na hranici specifikacii, teda 985 MB/s SD karty, alebo napr. 128 TB SD karty. Uz dnes daaaaaaaaaaaaaaaaaavno existuju specifikacie UHS-I (max. 104 MB/s), UHS-II (max. 312 MB/s) a UHS-III (max. 624 MB/s) ... a kde su tie karty? Kde mam napr. 256 GB SDcku ci ma kontinualku tych 580-620 MB/s podla moznosti UHS-III? Su akurat tak UHS-II-jky: https://bit.ly/2KpYBi5. Existencia standardu este neznamema ze existuju produkty ktore ho vedia naplnit a vyuzit (resp. ze standard je uz brzda co nestaci specifikaciam uvadzanychpriduktov, ako je to napr. pri rychlosti SSD pre SATA 6 Gbps). Ani z pohladu kapacity tu este nemame ten celkom posledny krok SDXC: 2 TB SD karty. Takze k najplneniu toho co uz je tu dnes a davno by sme museli mat 2 TB UHS-III 600 MB/s SD kartu ale TAKA NEEXISTUJE, pretoze ju nikto (este) nedokaze vyrobit. Ani z pohladu kapacity, ani z ohladu rychlosti. 128 TB SD tu istotne nebudu skor ako v 2025 (ale zrejme do 2030), takze z pohladu kapacity sa SDUC tak skoro nevycerpa. Na 128 TB SDcku treba uplne iny brutus, kde su 8-terabitove cipy (oproti dnesnym 256/512 Gb), 512-vstvove (oproti dnesnym 48-64-72-96), QLC NAND (oproti dnesnym TLC) amaterska uroven.
Pridať nový komentár
TOPlist