SanDisk uvádza na trh SDXC kartu s najvyššou kapacitou na svete

 
Spoločnosť SanDisk oznámila, že uvedie na trh SDXC kartu s doteraz najvyššou kapacitou 512GB určenou pre záznam 4K videí.

V roku 2003 uviedol SanDisk svoju prvú 512MB SD kartu. Vývoj technológií však prudko napreduje a spolu sním aj požiadavky po kapacite a tak po približne 10 rokoch SanDisk uvádza pamäťovú kartu s 1000-násobnou kapacitou. 
 
 
512GB SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I pamäťová karta okrem veľkého priestoru poskytne aj slušné prenosové rýchlosti. Tie v zápise dosahujú 90MB/s. Karta je určená pre profesionálov, ktorí nahrávajú obsah vo vysokom rozlíšení a vyžadujú okrem veľkej kapacity aj vysoké rýchlosti. Karta sa pýši klasifikáciou UHS Speed Class 3 čo z nej robí vhodného kandidáta na záznam videí v 4K rozlíšení.
 
Podľa výrobcu je karta navyše odolná voči otrasom, vode a röntgenovým lúčom. Taktiež dokáže pracovať pri teplotách v rozmedzí od -25°C po 85°C. SDXC karta tiež obsahuje funkcie ako Advanced Wear Leveling pre šetrenie pamäťových buniek a Error Correction Code pre kontrolu chýb.
 
SanDisk uvedie nové Extreme Pro UHS-I karty v kapacitách 128GB, 256GB a 512GB. Najvyšší model je už dostupný za cenu $799,99.
 
 
Komentáre (2)
DrStevko
super, konečne mi vojde viac hodín HD záznamu z kamery jak predtým, palec hore! :)
snap-
super, konecne mi vojde viac minút HD RAW DNG záznamu z kamery jak predtým :)
Pridať nový komentár
TOPlist