Samsung sprístupnil aktualizáciu Android 8.0 Oreo pre Galaxy S8 a S8+

, Autor: Martin Klokner

Spoločnosť Samsung začala sprístupňovať očakávanú aktualizáciu na najnovší operačný systém – Android 8.0 Oreo pre zariadenia Galaxy S8 a Galaxy S8+.

Aktualizácie sa objavili v Nemecku a pod označením SM-G955XXU1CRAP. Aktualizácia sa najprv sprístupní používateľom, ktorí boli v programe beta a potom ostatným používateľom. Podobný postup doručovania aktualizácie sa očakáva aj v iných regiónoch, mimo Nemecka, teda napríklad aj u nás – na Slovensku. Kedy presne však bude aktualizácia dostupná aj pre nás nie je zatiaľ známe.

V prvom rade je dôležité, že s aktualizáciou na Oreo sa začína. Spolu s aktualizáciou na ôsmu verziu Androidu pribudne aj aktualizovaný Samsung Experience 9.0. Medzi novinkami zahŕňa funkcie ako je nová klávesnica, vylepšenia pre Bixby, či farebné objekty pre displej. Aktualizácia obsahuje zároveň aj februárovú bezpečnostnú záplatu.

Zaujímavosťou je, že Samsung medzičasom aktualizácie pozastavil. A pred niekoľkými dňami sa zas objavila informácia, že sú aktualizácie po pár dňoch obnovené. (aktualizácia 1.3.2018)

Zdroj: GSMarena

Kľúčové slová
Samsung
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Samsung sprístupnil aktualizáciu Android 8.0 Oreo pre ...

by ma zaujimalo, kedy sa rozhybe taka motorola so slubenym oreom.

Re: Samsung sprístupnil aktualizáciu Android 8.0 Oreo pre ...

Motorola by mala rozposielat aktualizacie niekedy v marci.

Re: Samsung sprístupnil aktualizáciu Android 8.0 Oreo pre ...

A kedy pride Oreo aktualizacia na SG Note 8, slubovali ju koncom roka na koniec januara t.r., a zatial nic...

Nuž, musíme čakať. Nič iné nám neostáva. Tiež mám Note 8 a jediné, čo mi príde ako update každý mesiac je cca 500MB balíček bezpečnostných záplat. Iste, aspoň niečo (sú aj výrobcovia, ktorí na záplaty úplne kašlú).
Stále si však myslím, že Samsung sa chová k svojim zákazníkom nezodpovedne! Najmä pri cene ich high-end modelov. Ak to porovnáme napr. s Xiaomi, alebo OnePlus, čo sú spoločnosti, ktorých vlajkové lode majú polovičné/alebo tretinové ceny a starostlivosť o zákazníkov je mnohonásobne lepšia, tak tu pri samsungu sa, žiaľ, platí asi hlavne za značku.

Re: Samsung sprístupnil aktualizáciu Android 8.0 Oreo pre ...

Nič sa neaktualizuje, ani dnes...

Pred pár dňami sa objavili informácie, že sa aktualizácie v Nemecku majú opätovne sprístupňovať. Taklže ktovie, kedy prídu konečne aj k nám.

Poslať nový komentár

TOPlist