Samsung sa pripravuje na novú éru nositeľných zariadení

Samsung vyvíja pokročilé druhy nositeľnej elektroniky.

Juhokórejský koncern Samsung pracuje na novom druhu nositeľnej elektroniky, ktorá dokáže vydržať aj nadmerné namáhanie. Novinka sa týka nových OLED panelov, pomocou ktorých je možné zobraziť výsledky merania srdcového rytmu, pričom je samotný displej možné natiahnuť až o tridsať percent. Spoločnosť Samsung ale zároveň upozorňuje, že vývoj tejto technológie je ešte v plienkach. Pritom spomínaná technológia už teraz  dosahuje v meraniach presnejšie údaje, než aktuálne používané nositeľné zariadenia. Výrobca zároveň verí, že vývoj technológie otvorí komercionalizovanie nových zariadení s obrazovkami s vysokým rozlíšením, pričom Samsung očakáva nasadenie jeho zariadení vo všetkých druhoch zdravotníckych zariadení.

Divízii Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT)sa podarilo vytvoriť nositeľné zariadenia, ktoré dokáže robiť opakované merania aj po tisíc-násobnom namáhaní. Výskumnému tímu sa tento pokrok podaril nahradením plastu za elastomér, ktorý lepšie zvláda fyzické namáhanie. Neskôr sa vedcom podarilo vylepšiť molekulárnu štruktúru daného materiálu, vďaka čomu sa zvýšila jeho odolnosť voči teplu a fyzickému namáhaniu. Vďaka tomu mohli integrovať polovodiče priamo do materiálu, presnejšie natiahnuteľný elektródový materiál, ktorý dokáže lepšie odolávať deformáciám. Tým sa podarilo vedcom prispôsobiť OLED displej, ktorého pixely sa nedeformujú.

Bohužiaľ, na príchod tejto technológie si ešte počkáme, ale jej následné využitie bude veľmi široké a to hlavne v medicínskom prostredí.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist