EN

Samsung prehodnotí aktualizáciu starších zariadení na Android 4.0

Pôvodné rozhodnutie vynechať Galaxy S a Galaxy Tab z aktualizácie na najnovší Android sa ešte raz zváži.

Tesne pred Vianocami dal kórejský výrobca svojim zákazníkom nemilý darček - oznámil, že populárne mobilné zariadenia ako smartfón Galaxy S a 7" tablet Galaxy Tab, ktorých sa predali desiatky miliónov, nedostanú aktualizáciu na najnovší Android 4.0. Odôvodnenie bolo prosté - nedostatok hardvérových prostriedkov (RAM a ROM). To samozrejme mnohých právom nazlostilo, keďže podobne vybavený Nexus S aktualizáciu dostane, no vďaka prídavnému softvéru a rozhraniu TouchWiz sa Ice Cream Sandwich do pamäte Galaxy S nevojde.

Po následných sťažnostiach Samsung prisľúbil, že preskúma možnosti, ako by nový operačný systém na zariadenia dostal. Informáciu s odkazom na kórejské ajnews priniesol server TheVerge. Kedy a prípadne v akej podobe by sa aktualizácia nakoniec mala objaviť zatiaľ nie je známe.

Medzičasom už na aktualizáciách usilovne pracuje komunita, podporu najskôr nájdu majitelia smartfónov na stránkach projektu Cyanogenmod.

Komentáre (5)
PROMETHEUS
aku ma vyhodu tento novy android oproti tomu co mam original vo svojom galaxy S ?
jursky
Nové písmo. :-) Ale okrem iného by tam malo byť aj pridané rozpoznávanie tváre (aby si tak odomkol displej), monitorovanie dátovej prevádzky (aby si vedel koľko si presurfoval na internete - pozn.: OS Bada to má zabudované už dlho) a nejaké blbosti s obrázkami a združovaním aplikácií v priečinkoch. Hlavne príde softvérová podpora pre NFC (aj keď tu sa v tomto prípade žiadna senzácia nekoná, nakoľko staré telefóny to nepodporujú po hardvérovej stránke). Correct Me ak som sa niekde zmýlil alebo na niečo zabudol.
schyzoy
Mam Android 2.3.3 (Huawei Sonic) a "Smart Traffic" mam od vyroby - sleduje data aj cez siet aj cez WiFi, nastavitelne alarmy atd. Takze sledovanie datovej prevadzky nebude "novinka"...
Michal Bajánek
novinka to isto nie je, ale nebol to standard. Inac samsung problem vyriesi jednoducho. Ten HW zruci touchWiz mozu dat do prdele rovno a maju po probleme s nedostatocnym HW. Aj tak si pockam radsej na XDA. XDA = stala pordpora ROM, pravidelne aktualizacie :D
bull30
Nechapem co sa stazuju :D ja ficim len na custom romkach ICS port uz je vonku sice nieje dokonali ale bude doladeny v najblissej dobre a mozete si ho hodit na SGS. A co trepu o ramke ked SGS ma 512MB ale zatial vyuziva len 340MB (inak to nechapem ze to bere len 340MB).
Pridať nový komentár
TOPlist