EN

Samsung predstavil notebooky Galaxy Book3 - prepája notebooky a smartfóny podobne ako Apple

Notebooky Galaxy Book3 majú za úlohu prepojiť váš smartfón a počítač do plynulo fungujúceho, vzájomne spolupracujúceho celku. Je vám to povedomé? Určite áno. Samsung však spája zariadenia Galaxy bežiace na Androide a notebooky s Windows 11. 

Vzájomné spojenie má zabezpečiť plynulú prácu medzi notebookom a smartfónom. S možnosťou ovládať smartfóny a tablety Samsung Galaxy pomocou notebookov Galaxy Book. Využívať funkcie drag'n'drop, kopírovanie a vkladanie textov a obrázkov, funkciu Second Screen, kde môžete rozšíriť pracovnú plochu notebooku na tablet Galaxy Tab. Podporovaný je aj prenos RAW fotografií zhotovených smartfónmi Galaxy S23 pomocou funkcie ExpertRaw Auto Share a ich import priamo do Adobe Lightroom, pričom pri kúpe notebooku Galaxy Book3 dostanete 2-mesačnú skúšobnú dobu zdarma.

Prepojenie umožňuje plynulé prepojenie smartfónu a notebooku pomocou hotspotu, pričom nie je nutné zadávať heslá, údaje či ručne zapínať a vypínať hotspot. Všetko sa udeje na pozadí.

Na bezproblémový prechod zo starého notebooku má Samsung k dispozícii utilitu s názvom Galaxy Smart Switch, pomocou ktorej prenesiete svoje dokumenty, heslá a fotky do nového "Galaxy ekosystému". 

Galaxy Book3 Ultra

Vrcholom ponuky je model Galaxy Book3 Ultra s Dynamic AMOLED 2x displejom s uhlopriečkou 16" a rozlíšením 2880 x 1800. Pomer strán obrazovky je 16:10, maximálny jas 400 nit (500 nit peak v HDR) a zobrazovacou frekvenciou 120 Hz.

O výkon sa postará 13. generácia proesorov Intel Core i9 a Core i7, 32 alebo 16GB RAM a grafická karta GeForce RTX 4070 a RTX 4050.

Galaxy Book3 Pro

Ak uprednostňujete nízku hmotnosť a čo najmenšie rozmery, rad Galaxy Book3 Pro dosahuje hmotnosť iba 1,17 kg pri 14" prevedení a 1,56 kg pri 16" prevedení, pričom sú osadené rovnako AMOLED obrazovkami so zobrazovacou frekvenciou 120 Hz, maximálnym jasom 400 nit (500 nit peak v HDR) a 3K rozlíšením 2880x1800. Po výkonnostnej stránke sú k dispozícii procesory Core i7 a Core i5 13. generácie v kombinácii s 8/16/32 GB operačnej pamäte a integrovanou grafikou Intel Iris Xe.

Galaxy Book3 Pro 360

Treťou možnosťou je 16" notebook s 360° otočným AMOLED dotykovým displejom s podporou pera S Pen. Displej ponúka rovnako jemné 3K rozlíšenie, vysoký jas 400 nit (500 peak v HDR) a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Rovnako ako pri Book3 pro je na výber medzi 13. generáciou Core i7 a Core i5 procesormi, 8/16/32GB pamäte a integrovaná grafická karta.

 

Všetky tri modely notebookov sú vybavené kvalitným AKG Quad Speaker reproduktormi, FullHD prednou kamerou a duálnym mikrofónom so štúdiovou úrovňou kvality zvuku.

Ceny a dostupnosť

Ak ste si robili zálusk na niektorý z predstavených modelov, trochu vám pokazím chuť. Notebooky série Galaxy Book3 nebudú oficiálne dostupné na slovenskom ani českom trhu. Na vybrané európske trhy sa však notebooky dostanú a budú dostupné napríklad v Nemecku. Ak ste zvedaví na ceny, tak tie si môžete pozrieť priamo na stránke nemeckého Samsungu (link).

 

Pridať nový komentár
TOPlist