Samsung má DVD napaľovačku s Wifi a funkciou serveru

Nová optická mechanika sa vie pripojiť do domácej siete, k televízoru a tiež poskytovať obsah externého USB disku cez internet.

Samsung predstavil novú optickú mechaniku SE-208BW, ktorá je vybavená množstvom rozširujúcich funkcií. Integrovaný je RJ-45 port pre káblovú počítačovú sieť a taktiež rádiová časť pre bezdrôtovú sieť WiFi, prostredníctvom ktorej je možné zdieľať obsah vloženého disku na počítačoch, tabeloch či smartfónoch. Vďaka DLNA je možné prehrávať filmy aj na kompatibilných TV.

Nie je to však všetko. Samsung vybavil napaľovačku aj funkciou bezdrôtového prístupového bodu (AP) a opakovača WiFi signálu. SE-208BW tiež podporuje funkciu Dynamic DNS, vďaka čomu ju je možné použiť ako server a pristupovať k dátam na pripojenom externom disku alebo USB kľúči aj mimo domácej siete, cez internet.

Mechanika číta disky CD (24x) a DVD (8x) a taktiež vie na ne zapisovať (8x DVD±R, 5x DVD-RAM, 6x DVD+R Dual Layer, 6x DVD-R Dual Layer, 8x DVD+RW, 6x DVD-RW), pričom si vystačí aj z napájania prostredníctvom USB portu. V predaji by sa mala objaviť začiatkom budúceho roka za zatiaľ neurčenú cenu.

Komentáre (1)
stanomx
a ja mam wifi s dvd napaľovačkou :D
Pridať nový komentár
TOPlist