Samsung Galaxy S light oficiálne predstavený

, Autor: Michal Bajánek

Samsung oficiálne predstavil model Galaxy S Light.

Pôvodne sa mal predstaviť model Galaxy S8 lite, ale Samsung nakoniec zvolil nové pomenovanie Galaxy S Light Luxury. Parametre s pôvodnou S8-mičkou sú veľmi podobné. Veľkosť telefónu ostala zachovaná 5,8 palca so zahnutým Infinity displejom. Zmenšilo sa rozlíšenie na 1080 x 2220 s pomerom strán 18,5:9.

Zadný fotoaparát prešiel tiež zmenou. Ten dostal čip o veľkosti 16 mpx (pôvodne 12 mpx) so svetelnosťou f/1.7. Video nakrútite v rozlíšení 4K pri 30 fps. Fotoaparát prišiel ale o optickú stabilizáciu. Predný "selfie" fotoaparát ostal bez zmien.

Zmenou si prešiel aj procesor. V novom Samsungu je osadený Snapdragon 660. Samsung deklaruje, že výkon by mal byť veľmi podobný ako mal S8. RAM je o veľkosti 4 GB a vnútorná pamäť je o veľkosti 64 GB.

Ak niekomu vadí nižšia kapacita batérie v S8, tak zmeny sa pri Galaxy S Light Luxury nedočká. Veľkosť batérie je rovnaká ako v modely S8 - 3000 mAh. Nechýba podpora rýchleho alebo bezdrótového nabíjania.

Z ďalšej výbavy nechýba 3,5 mm konektor. Dodávané budú slúchadlá AKG. IP68 ochrana, skener odtlačkov, skener sietnice, tlačidlo pre Bixby asistenta.

Model Galaxy S Light Luxury je dostupný len pre Čínu. Dostupná farebná varianta je zatiaľ len burgunská červená. Čierne prevedenie bude dostupné neskôr.

Cena je stanovená na 4000 Yuanov, čo je v prepočte približne 530€.

 

ZDROJ: GSMARENA

 

Kľúčové slová
Samsung
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist