EN

Samsung Galaxy Book Odyssey je prvým notebookom s grafickou kartou NVIDIA RTX 3050

Neskôr v tomto roku spoločnosť Samsung uvedie na trh vysokovýkonný notebook Galaxy Book Odyssey s procesorom Intel Tiger Lake-H a grafikou NVIDIA RTX, vďaka čomu bude použiteľný ako hráčske zariadenie alebo pracovná stanica pre tvorcov digitálneho obsahu.

Notebook Galaxy Book Odyssey s rozmermi približne 35.7 × 22.9 × 1.8 centimetrov a hmotnosťou 1.85kg je o niečo hrubší a ťažší oproti ostatným novo predstaveným notebookom spoločnosti Samsung. Má tiež LCD displej s rozlíšením 1920×1080 pixelov, ktorý nebude mať také živé farby ako displeje AMOLED použité u jeho súrodeneckých modelov. Galaxy Book Odyssey by však mal byť schopný poskytnúť oveľa vyšší výkon vďaka 45-wattovým procesorom Intel Core i5 alebo i7 Tiger Lake-H a diskrétnej grafike NVIDIA RTX 3050 Max-Q alebo RTX 3050Ti Max-Q (spoločnosť NVIDIA zatiaľ ani oficiálne potvrdila výrobu modelu RTX 3050).

Aj keď tento hardvér zvýši požiadavky na napájanie, spoločnosť Samsung vybavila notebook väčšou 83Wh batériou spolu so 135-wattovou USB-C nabíjačkou. Notebook bude k dispozícii s 8GB, 16GB alebo 32GB pamäťou RAM (DDR4x) a s až 2 TB PCie NVMe SSD úložiskom. Notebook bude obsahovať jeden HDMI port, dva USB-C porty, tri porty USB 3.2, 3.5mm jack pre náhlavnú súpravu, RJ45 Gigabit Ethernet a čítačku microSD kariet. Samsung Galaxy Book Odyssey má tiež webovú kameru s rozlíšením 720p, duálny mikrofón, stereofónne reproduktory so zvukom Dolby Atmos a podporu WiFi 6 a Bluetooth 5.1.

Samsung Galaxy Book Odyssey by mal prísť v auguste s cenovkou základného modelu 1400 dolárov.


Prečítajte si tiež: Samsung Galaxy Book Pro je jedným z najľahších notebookov na svete


 

Zdroje: YouTube

Pridať nový komentár
TOPlist