Samsung chce Tizenom podkúriť Google-u

 
Dosť bolo závislosti na Androide od Google. Samsung chce spoliehať na svoj vlastný operačný systém Tizen a to prakticky vo všetkých kategóriách elektroniky, ktorú vyrába.

Samsung to s operačným systémom z vlastnej dielne myslí vážne a prezradil odvážne plány. Okrem toho, že uviedol konečne smartfón Z1 s týmto systémom, by rád používal Tizen aj na smartwatch, fotoaparátoch či televíziách. Spoločnosť sľubuje, že už tento rok sa budeme stretávať s celou plejádou zariadení, ktoré budú využívať služby Tizen OS.
 
 
Súčasné zariadenia s Tizen OS mali byť údajne iba špičkou ľadovca a Tizen bude hrať kľúčovú rolu v budúcich IoT zariadeniach, ktorým by mal pomôcť vo vzájomnom prepojení a dodať im potrebné "smart" funkcie. Samsung navyše Tizen oproti konkurencii vyzivuje a hovorí, že ich operačný systém vyžaduje menej energie a pamäte čím zabezpečuje rýchlejšie odozvy pri používaní. Pri tomto porovnávaní zrejme naráža najmä na Google a jeho Android, ktorý zo smartfónov expandoval aj na inteligentné hodinky (Android Wear) a televízie (Android TV).
 
Služby Androidu hojne využíval a ešte aj využíva aj Samsung a kórejská firma prehlásila, že napriek snahám o pretlačenie Tizen-u sa neuzamkne voči iným platformám a zostane otvorená iným softvérom. Okrem platformy však bude potrebovať aj aplikácie, ktoré by mali vyvíjať rozliční vývojári. Pre ich motiváciu Samsung pripomína, že minulý rok predal dokopy 665 miliónov zariadení čím naznačuje, že pre vývojárov je k dispozícii obrovský trh a v budúcnosti môže toto číslo predstavovať počet Tizen zariadení.
 
Zdroj: theverge
 
 
 
Komentáre (1)
Bird
Nepoučili za z toho ich pokusu Bada OS či ako sa to volalo :D ked vidim akU graficku nadstavbu na android maju tak pochybujem že dokážu vyprodukovať schopný OS.
Pridať nový komentár
TOPlist