Samsung bude využívať dizajnový prvok, za ktorý sa posmieval Applu

Samsung na včerajšej tlačovej konferencii pre vývojárov, ktorá sa konala v San Franciscu, predstavil nový dizajnový smer, ktorým sa budú uberať budúce telefóny. Displej tak vyplní značnú časť nevyužitej plochy v hornom okraji telefónu. Miesto pre prednú kameru a potrebné senzory zabezpečí notch, teda akýsi výrez v displeji.

Áno, presne ten notch, kvôli ktorému si Samsung uťahoval z Applu v sérii videí "Ingenius". Nové displeje budú mať názov „Infinity“ s prívlastkom podľa typu notchu.

Notch v podaní Samsungu však bude podstatne menší, prípadne žiadny. Predstavené varianty sú pomenované podľa tvaru. Infinity-U je teda v tvare U, podobný aký používa Essential Phone. Infinity-V je na tom podobne, akurát má ostrejšie hrany. Nemenej zaujímavým je Infinity-O, teda kruhový výrez umiestnený priamo v displeji. Veľmi som zvedavý, ako sa Samsung popasuje s prázdnym krúžkom v displeji na úrovni systému a ovládania.

Posledným variantom je typ New Infinity, ktorý je bez akéhokoľvek notchu. Ten dáva nádej najmä odporcom výrezov v displeji, že aspoň niektoré telefóny od Samsungu budú bez tohto dizajnového prvku. Prípadne je možné, že New Infinity príde na trh neskôr, keď sa podarí vyriešiť umiestnenie kamery a ostatných senzorov pod displej. Zatiaľ si tak musíme chtiac-nechtiac zvyknúť na umiestnenie predných kamier v prázdnych miestach v displeji či vo vysúvacom mechanizme.

 

Zdroj: Android Police

Komentáre (1)
Tomaxko
Hej je to hroza, posmievaju sa a potom spravia to iste... Stale je to vyrez. Kruzok je este horsi. Tesim sa na fanusikov applu ako spravia na toto videa... Diera v strede cela... Uz nech tuje mi mix3 od xiaomi...
Pridať nový komentár
TOPlist