Samojazdiace taxíky Fordu znížia ceny taxislužieb ako Uber na polovicu

, Autor: Tomáš Zvorák

Ford zverejnil svoje plány na vlastnú flotilu samojazdiacich automatických taxíkov. Službu by chcel spustiť v roku 2021 a čo je ešte zaujímavejšie, ceny za zvezenie sa by mali byť polovičné voči cenám Uberu.

Zníženie cien chce Ford dosiahnuť efektívnym využívaním áut, ktoré budú jazdiť čo najviac, ako uvádza Ford deň a noc a pridaním interaktívnych reklám na autonómne vozidlá. Pasažierovi tak môže byť napríklad ponúknutá malá obchádzka do obchodu, ktorý bude službu sponzorovať alebo bude cestovať v aute nesúcom zásielku.

Ford hovorí, že nie je pozadu za službami ako Waymo, ktoré chystajú spustenie svojich taxislužieb so samojazdiacimi taxíkmi už budúci rok. Sherif Marakby CEO divízie Ford Autonomous Vehicles sa vyjadril, že by svoju službu mohli spustiť aj budúci rok, ak by hovorili o stovke áut v uliciach. Ale v ich prípade to budú tisícky a služba bude od začiatku zisková.

Nejde len o technológiu samojazdiacich áut ale o systémy spojené s prevádzkou celej flotily na jej menežovanie, optimalizáciu trás, platobný systém, systémy na poskytovanie digitálneho obsahu pasažierom a služby zákazníkom.

Samojazdiace auto Fordu využité pre flotilu taxíkov nebude modifikovanou verziou žiadneho súčasného vozidla Fordu. Pôjde o nové, na prevoz pasažierov, nákladu či jedla konfigurovateľné vozidlo, ktoré aktuálne vyvíja divízia Fordu Ford Autonomous Vehicles.

Zdroj: www.technologyreview.com

 
 

Kľúčové slová
autonómne vozidlá, Google autá, samojazdiace autá, samoriadiace autá
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Samojazdiace taxíky Fordu znížia ceny taxislužieb ako ...

naco su dobri ludia? vykynozit a nahradit robotmi ^^

Poslať nový komentár

TOPlist