Salvador spravil z Bitcoinu oficiálne platidlo v krajine

Víťaz prezidentských volieb - Nayib Bukele v Salvadore, splnil svoj predvolebný sľub a zaviedol Bitcoin, ako oficiálne platidlo v krajine.

Aktuálne zvolený víťaz prezidentských volieb - Nayib Bukele, nezaháľal a splnil svoj predvolebný sľub a zaviedol popri oficiálnemu platidlu - americký dolár, aj digitálnu kryptomenu - Bitcoin. Takže v krajine môžete oficiálne zaplatiť bitcoinom za tovar aj služby, aj keď daný podnik, obchod nemá potrebné vybavenie na príjem platby v digitálnej mene. Krajina pre zavedenie kryptomeny uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Strike, ktorá má mať na starosti celú infraštruktúru pre obchodovanie s Bitcoinom. Zaujímavý je aj krok prezidenta, pretože platenie v tejto mene má byť oslobodené od daní.

Prezident Nayib Bukele

Kryptomena Bitcoin aktuálne zažíva turbulentné obdobie, kedy z prudkého rastu prišiel významný prepad, o ktorý sa zapríčinil Elon Musk. Ten prostredníctvom svojej automobilovej spoločnosti nakúpil bitcoiny v hodnote miliónov eur a umožnil ľudom zaplatiť za elektromobily v tejto mene. Pár dní nato firma zrušila platbu prostredníctvom bitcoinov za automobily a zároveň časť z nich predala, vďaka čomu jeho hodnota zaznamenala výrazný pokles na hodnote. Musk svoje kroky odôvodnil so slovami, že bitcoin nie je zelená mena a platbu povolí až vtedy, keď sa ňou stane.

Zdroj: Engadget, WikipediaBBC,

Pridať nový komentár
TOPlist