S konzolou Sony PS4 Pro si zahráte hry aj v 4K rozlíšení

, Autor: Anonymný používateľ
 
Pôvodná konzola PS4 dostala diétu a na scénu prichádza nová PS4 Pro s podporou HDR a 4K.

Sony včera počas PlayStation Meeting oznámilo viacero noviniek. Jednou z nich je navonok nová konzola PS4 Slim. V skutočnosti však ide o pôvodnú PS4, ktorá však bude odteraz obliekaná no štíhlejšieho tela a chýba jej optický port. Inak ide však o totožný kus hardvéru ako u pôvodnej PS4. To však neplatí pre PS4 Pro. Tu je už reč o novej konzole aj keď veľký zázrak sa nekoná.
 
Mesiace bola očakávaná konzola prezývaná ako PS 4K alebo PS4 Neo, oficiálny názov je však PS4 Pro. Úlohou tejto konzoly nie je nahradiť pôvodnú PS4. Ako som spomínal, túto rolu má na starosti PS4 Slim. PS4 Pro je miesto toho určená na hranie hier vo vyššom rozlíšení a to rovno v 4K a s HDR (High Dynamic Range).
 
 
Ako sa predpokladalo, nová konzola ukrýva vylepšený hardvér. Grafická karta Radeon je od AMD a založená na najnovšej architektúre Polaris s výkonom 4,2 TFLOPs a 8 GB GDDR5 pamäte. Sony však nespresnilo počet jadier či frekvenciu a je tiež známe, že architektúra Polaris nie je určená pre 4K hranie. Niektoré hry pre PS4 Pro tak budú natívne podporovať 4K rozlíšenie, väčšinou sa však bude využívať 4x4 upscaling. Stále však platí, že všetky hry bude možné hrať ako na novej PS4 Pro tak aj na existujúcej PS4 Slim.  
 
Procesor je taktiež od AMD a používa 8 jadier architektúry Jaguar. Oproti PS4 má zvýšenú frekvenciu, konkrétne čísla však Sony nespomenulo. Pevný disk bude mať kapacitu 1 TB. Súčasťou konzoly bude aj optická mechanika pre DVD a Blu-ray disky. Konektivitu zabezpečí aj trojica USB 3.1 Gen 1 portov s rýchlosťou 5 Gbps, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac a gigabitový Ethernet.
 
Nová PS4 Pro je tak určená pre hranie v 4K rozlíšení a nie len pre prehrávanie videí v 4K rozlíšení, ako sa špekulovalo. Samotné Sony demonštrovalo pri predstavení niekoľko hier spustených v 4K rozlíšení. Treba však dodať, že v mnohých prípadoch sa nebude jednať o natívne 4K, na ktoré konzola jednoducho nemá výkon a pôjde tak o upscaling. Nová PS4 Pro sa začne predávať od 10. novembra za cenu 399€.
 
Kľúčové slová
herné konzoly, PS4 Pro, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: S konzolou Sony PS4 Pro si zahráte hry aj v 4K rozlíšení

Podpora 4K vôbec neznamený že si na nej zahráme hry v 4K, možno tak porty z PS3

Poslať nový komentár

TOPlist