Ryzen Threadripper sa dá slušne pretaktovať

, Autor: Ján Kisty

Používateľ na fóre reddit má k dispozícii už nový AMD Ryzen Threadripper 1950X, hneď ho podrobil pretaktovaniu.

Nový 16-jadrový, teda až 32-vláknový procesor pretaktoval s relatívne nízkym napätím, len 1,25V až na 4GHz. Na prekročenie hranice 4,1 GHz vyžadoval ale procesor už 1,4V, čo nie je síce veľa ale ani málo. Pripomíname, že AMD považuje napätie 1,4V pri malých Ryzenoch R7/R5 za maximálnu hranicu na vzduchu.

Ako chladenie poslúžil vodník od spoločnosti Thermaltake Water 3.0. Doska bola od spoločnosti AsRock. Zaujímavosťou tiež je, že bolo osadených až 8 modulov, ktoré bežali na 3066 MHz! Procesor pretaktovaný na 4GHz dosiahol v teste Cinebench R15 slušných 3337 bodov. Pre bežných používateľov bude ale zrejme zaujímavejší 8-jadrový model 1900X.

Zdroj: reddit

 

Kľúčové slová
AMD, Threadripper
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nebolo by od veci od autora ... uviest "stock" frekvenciu procesora, ktory "v clanku pretaktovali". Kedze osobne sa mi to hladat nechce ... a na obrazkoch to taktiez nieje "uvedene".

Treba to trochu "kompletovat" nie kazdy ma cas a chut nieco nasledne "dohladavat" len aby ziskal takuto "basic" informaciu, ktora ma byt automaticky v clanku O PRETAKTOVANI zahrnuta ... kedze procesor moze byt 3,5-3,8GHz ... nasledne pretaktovanie na 4GHz nieje az take "super".

Re: Ryzen Threadripper sa dá slušne pretaktovať

Pracovná frekvencia [MHz]: 3 400
Turbo frekvencia [MHz]: 4 000
________________________

Mňa to nejak nedojíma:

https://valid.x86.fr/4e1qz6
Starý dobrý i5-3570K. 3,4 - turbo 3,8
Bez vodníka, bez dusíka, bez vypnutia jadier...

Poslať nový komentár

TOPlist