EN

Rusko štartuje kampaň pre bezpečné selfie fotografie

 
Keď nestačí zdravý rozum, musí zasiahnuť niekto iný. Ruská polícia vydáva letáky, videa a informácie na webových stránkach, aby ľudia nerobili selfie fotky na nebezpečných miestach.

V tomto roku prišlo o život najmenej 10 ľudí a zranilo sa viac ako 100 ľudí v Rusku pri robení selfie fotografií. Môže za to snaha o čo najoriginálnejšiu fotku, pričom ľudia sa často dostávali do nebezpečných situácií.
 
 
„Cool selfie ťa môže stáť život“, hovorí slogan v nových letákoch, ktoré sú vydávané na podnet ruského ministerstva vnútra. Odštartovať kampaň pre bezpečné selfie donútili nedávne udalosti, ako napríklad keď sa v máji 21-ročná žena nechtiac postrelila, keď si robila selfie so zbraňou v ruke. Našťastie prežila, no utrpela poranenia.
 
Na začiatku roka v januári nemala také šťastie dvojica mladíkov. Tí si robili selfie s odisteným granátom v ruke. Výbuch oboch usmrtil, mobil s fotkou však prežil a zostal ako dôkaz. Iného teenagera zabilo elektrické vedenie keď liezol na železničný most aby sa odfotil.
 
Takýchto prípadov je viac a ich počet narastá: „Bohužiaľ sme v poslednej dobe zaznamenali, že počet nehôd spôsobených milovníkmi selfie fotografií konštantne narastá. Od začiatku roka hovoríme s istotou asi o 100 prípadoch poranenia“, hovorí Yelena Alexeyeva, poradkyňa ministra vnútra.
 
Preto sa Rusko rozhodlo odštartovať kampaň, prostredníctvom ktorej bude občanov poučovať o zhotovovaní bezpečných selfie fotiek. Pre šírenie týchto informácií budú slúžiť letáky, videa a rady na webových stránkach ministerstva. Kampaň používa tiež jednoduché obrázky v podobe dopravných značiek, ktorými hovorí, čo by ľudia pri fotografovaní samých seba nemali robiť.
 
 
„Pred zhotovením selfie by si každý mal premyslieť, že honba za čo najväčším počtom „likeov“ môže viesť k smrti a že posledná extrémna fotka môže byť aj posmrtná“, dodáva Alexeyeva.
 
 
Komentáre (3)
Jednoduska
za toto ludom platia, toto je robota.... :D
Kalo
Snažia sa predbehnúť Muriku v blbosti? :D
DDR dva megahertze
Možno raz ľudia budú chcieť urobiť selfie zemegule, tak vyrobia gigantickú selfie tyč až do vesmíru, zrazu do nej narazí satelit a kolabujúca tyč roztne Zem na pol. A vybuchne.
Pridať nový komentár
TOPlist