Rúško s bluetooth slúchadlami? Prečo nie

Rúško s bluetooth slúchadlami? Prečo nie. Lacné to ale nebude.

Rúška sú aktuálne používané ako jeden z najefektívnejších spôsobov, ako zabrániť nakazeniu sa vírusom Covid-19, lenže nie sú práve pohodlné. Ťažko sa cez ne dýcha, rozprávanie je tiež problematické, nehovoriac o tom, keď potrebujete vybaviť telefonát. Čím, je teda nové rúško MaskFone výnimočné?

MaskFone rúško vám má uľahčiť komunikáciu, napokon bolo tak aj navrhnuté. Toto rúško má dvojicu bluetooth slúchadiel, ktoré sú vodeodolné, presnejšie spĺňajú certifikáciu IPX5. Na jedno nabitie majú ponúknuť dvanásť hodinovú výdrž, čo by malo stačiť na celodenné počúvanie hudby. Maska je zaujímavá aj tým, že má na sebe ovládacie prvky, ktoré sa nachádzajú na spodnej časti rúška. Zároveň je v rúšku osadený mikrofón, ktorý má uľahčiť komunikáciu. Ten by mal užívateľovi ponúknuť aktívne potlačenie okolitého hluku pre bezproblémové telefonovanie. Kvalita samotných slúchadiel, ale vzhľadom k cene asi nebude svetoborná.

Rúško vás samozrejme aj ochráni, nakoľko spĺňa kategóriu PM 2,5. Maska má našťastie meniteľné filtre, ale samotná dezinfekcia rúška, je otázna. Taktiež aj samotné umiestnenie ovládania, nie je práve hygienické, keďže nie je odporúčané sa dotýkať rúška rukami. Bohužiaľ cena nepoteší, pretože je aktuálne na hodnote štyridsať eur a ak pandémia nakoniec pominie, už nebude mať rúško veľké využitie.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist