Ruská webstránka vám ukáže, čo ste práve sťahovali cez Bittorrent

, Autor: Gudas

Ako výstrahu pred absenciou anonymity na internete poskytuje stránka Youhavedownloaded.com náhľad na naposledy stiahnuté torrenty. Sledovať sa dajú aj iní ľudia.

Že pojem anonymné surfovanie na internete je v podstate len zbožné prianie je síce fakt, ale len málo používateľov si to pri svojich činnostiach aj uvedomuje. Teraz nemáme na mysli sociálne siete, kde si poodhaľujeme svoje súkromie, ale rôzne prostriedky pre sťahovanie digitálneho obsahu chráneného autorskými právami. Mnohých vôbec nenapadne, že ich počínanie je veľmi ľahko sledovateľné. Trocha osvety má priniesť projekt s priliehavým názvom Youhavedownloaded.com.

Jedná sa o on-line službu, ktorá na základe IP adresy zisťuje naposledy stiahnuté súbory cez sieť bittorrent. Pod palcom má v tejto chvíli asi 100 000 torrentov a zhruba 50 miliónov používateľov. Samozrejme je to len zlomok z celkovej prevádzky, podľa slov autora dokáže stránka pokryť asi 20% aktivít zdieľania súborov.

A okrem toho že si môžete pozrieť súbory sťahované z vašej aktuálnej IP adresy, vyhľadať si môžete aj to, čo sťahoval váš kamarát. Prezerať sa dajú aj konkrétne súbory či podľa hash kľúča torrentu.

Účelom nie je dať presné informácie, nakoľko sa nedá priradiť ku konkrétnemu človeku napríklad dynamická, či zdieľaná IP adresa. Je to však nepríjemnou demonštráciou toho, ako jednoducho sa dá sledovať aktivita surfistov aj bez použitia hackerských techník.

Kľúčové slová
torrent
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

no.. pozrel som.. naposledy som stiahol NHL.. a hento mi pise ze som stiahol

Esperma para jovencitas [Porno][Spanish]

Well, you are in the clear :D
Frosty : dynamic IP....

mna tiez nenaslo...ale to asi monitoruje len public trackery nie?

myslim ze tam nejsu uplne vychytane dynamicke IP :)

Hi. We have no records on you. A pritom som minule stiahol BBT posledny diel...Staticka, verejna IP.

ale ukazuje riadne bbosti...-)))

u mna v praci minimalne 3ja ludia tahaju a mame staticku verejnu IP a ukazuje mi ze som cisty ako oko bozie

Mne ukazuje že som čisty a pritom stahujem posledne NFS.....

Jasné. že to nefunguje dobre.
Verím, že to funguje, ale iba pre verejných IP adresách. Pri dynamických, kde dostanete od providera stélu inú IP adresu DHCP-čkom, to fungovať nebude. To by musel kontrolovať logy u toho providera a zisťovať, kto danú adresu v akom čase využíval a to je nemožné. A ten, kto má aj verejnú adresu, stačí, ak použije proxyserver a takisto mu nič nenájde. Takže žiadna výhra, tá stránka, hh.

Som zvedaví kto je do tohoto zapojeny .. :) Dokazy ze som nieco stahoval :)

Poslať nový komentár

TOPlist