Runkeeper priznáva, že omylom sledoval používateľov aplikácie

, Autor: kupcik
 
Jedna z najviac populárnych bežeckých aplikácií, Runkeeper, podľa vedenia spoločnosti omylom sledovala používateľov bez ich vedomia. Na vine je chyba v aplikácii.

Na chybu prišla Nórska rada pre spotrebiteľov, ktorej sa nepáčilo ako Runkeeper nakladá s údajmi používateľov. Runkeeper okamžite zareagoval na podnet a po krátkom hľadaní sa našla chyba v Android aplikácii.
 
Ako sa ukázalo, problémom bola integrácia samotnej aplikácie s reklamnou službou tretej strany. Podobne ako je tomu aj pri iných Android aplikáciách, ak beží Runkeeper na pozadí, môže byť „zobudený“ zariadením pri výskyte udalosti, napríklad pri odoslaní notifikácie. Chyba v aplikácii spôsobila, že pri takomto prebudení sa nechtiac odoslali reklamnej službe údaje o aktuálnej polohe zariadenia.
 
 
Runkeeper po zistení problému nenechal nič na náhodu a takmer okamžite bola vydaná aktualizácia, ktorá vyriešila spomínaný problém. Reklamná služba bola z aplikácie odstránená, a to sa netýka len Android aplikácie, pri ktorej sa vyskytol problém, ale aj zo zariadení s operačným systémom iOS.
 
Zdroj: runkeeper
 
Kľúčové slová
aplikácie, RunKeeper
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist