Rozšírenia pre MS Edge obsahovali nelegálne kópie hier

Rozšírenia pre MS Edge obsahovali nelegálne kópie hier od spoločnosti Nintendo, ale aj iných výrobcov hier.

V obchode s rozšíreniami pre internetový prehliadač Microsoft Edge, sa objavili pravdepodobne nelegálne kópie hier od spoločnosti Nintendo, ale aj Mojang/Microsoft. Patria medzi ne napríklad: Mario Kart 64, Super Mario Bros, Pac-Man, Tetris, Sonic the Hedgehog 2, Cut The Rope, ale aj Minecraft. Autori týchto rozšírení pritom neboli herné štúdiá, ktoré stoja za vývojom spomínaných hier, čo veľmi pravdepodobne značí, že ide o nelegálne kópie známych hier.

Doteraz sa nachádzalo v obchode až 35 hier, pričom ako autori týchto hier boli uvedený: GamePro Inc., StayReal, Gamelands alebo Kday. Zaujímavý je ale fakt, že samotná spoločnosť propagovala tieto hry na svojom Twittrovom účte - @MSEdgeDev. Na to upozornil človek s menom Jordan Chase, ktorý si stiahol rozšírenie s hrou Mario Kart 64. Presnejšie doplnok stiahol emulátor a ROM hry. Recenzie na tieto hry sa objavili už od októbra minulého roku, čo ale neznamená, že tieto hry tam neboli už dlhšie. Taktiež doposiaľ nie je známe, čo mohla prípadná inštalácia urobiť s vaším počítačom, nakoľko je pravdepodobné, že hry alebo emulátor pre takéto hry mohol obsahovať záškodnícky kód, ktorý v konečnom dôsledku mohol poškodiť počítač.

Aktuálne Microsoft odstránil všetky tieto hry zo svojho obchodu, ale nejde o prvý takýto prípad. Kedysi spoločnosť už mala podobný problém aj v obchode s aplikáciami pre operačný systém Windows - Microsoft Store. Vtedy sa v obchode vyskytovali známe aplikácie od neznámych vývojárov.

Zdroj: TheVerge,

Pridať nový komentár
TOPlist