Reproduktor s výzorom knihy? Presne taký predstavuje Bang and Olufsen

Bang and Olufsen je známy svojimi produktmi vo svete hudby, pričom sa výrobca sústreďuje aj na dômyselný dizajn. Inak tomu ani nie je pri novinke s názvom Beosound Emerge, reproduktore s dizajnom knihy. Spolupracovala na ňom londýnska agentúra Layer. Okrem unikátneho dizajnu sú prémiové aj použité materiály ako hliník, dub a tkaný textil.

Cieľom bolo vytvoriť čo najtenší reproduktor, ktorý si stále zachová bohatý zvuk. Nemá úplne rovnomerný tvar, smerom dozadu sa rozširuje, čím pripomína skôr jemne pootvorenú knihu. Na výber je zlatá a čierna farebná verzia. Na vrchu je dostupné dotykové ovládanie pre zmenu hlasitosti, skladieb a playlistov. 

Stredové pásmo zabezpečuje 37 mm reproduktor, výšky 14 mm reproduktor a najnižšie tóny 100 mm reproduktor, ktorý je umiestnený z boku. Podporované sú aj bezdrôtové technológie prehrávania ako AirPlay 2 a Chromecast, prítomný je aj mikrofón pre použitie s Google Assistant. Dostupný je aj Ethernet port a Line in jack vstup, kombinovaný s optickým. 

Výrobca si však za prémiový výrobok nechá aj zaplatiť, dostupný bude od 15. apríla a jeho cena začína na 599 eurách za čiernu verziu a 749 eur za zlatú verziu. 

Zdroj: Engadget

Pridať nový komentár
TOPlist