EN

Reklamám sa nevyhnete už ani vo Windows 10

 
Všetci si pomaly zvykáme na stav, kedy na nás v digitálnom svete číha kopec reklám. Už sa pomaly dostávame do stavu, kde nás málokedy prekvapí. Ale aby sa objavovali v operačnom systéme?

Asi by ste si nedokázali predstaviť, kde sa rozhodli umiestniť reklamy ľudia z Microsoftu. Po novom si budeme pravdepodobne zvykať na neželané reklamy priamo v ponuke Štart.
 
 
Nejedená sa však o reklamy na povzbudenie apetítu či aktuálne letáky obchodných reťazcov, ale o reklamy na aplikácie. Samozrejme, Microsoft ich nebude označovať ako reklamy, ale len navrhované aplikácie. Táto novinka je momentálne dostupná len v programe Windows Isider, no nie je vylúčené, že sa dostane v budúcnosti aj ku vám domov. 
 
Panel s navrhovanými aplikáciami sa rozhodli dizajnéri umiestniť medzi najčastejšie používané aplikácie a domovské priečinky. Po kliknutí na návrh nasleduje presmerovanie do Obchodu na stiahnutie aplikácie. Pri momentálnej situácii, kedy ľudia používajú čoraz viac ad-blockerov aby sa vyhli neželanej reklame, asi nebude mať tento krok Microsoftu veľa priaznivcov.
 
Pozitívnou správou je, že existuje možnosť vypnutia návrhov. Po kliknutí pravým tlačidlom myši je možné skryť buď konkrétny návrh, alebo zablokovať všetky návrhy. 
 
 
Zdroj: betanews
 
Komentáre (5)
Tak toto si mi…
Downgrade to Windows NT 4.0.
qw11
Uz zasa kopiruju z ubuntu? :D
xPeter
Treba vyskúšať utilitku "Destroy Windows 10 Spying", ktorá zruší špiclovanie, telemetriu a aj Metro aplikácie: http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html
Miro123
Treba ostať u sedmičky a ukázať im že ak to nezmenia, tak 10ka skončí ako Vista...
dibon
Ja som v programe insider, v piatok sa mi updatol system na novu skusobnu verziu Windows 10 Pro Insider Skusobna Verzia xyz... a nevsimol som si ziadne suggestion. Dnes to pozriem, ci to tam fakt je.
Pridať nový komentár
TOPlist