Redmi K20 s obrovským náskokom v rebríčku AnTuTu

Značka Redmi vstúpila do roku 2019 ako samostatná značka lacnejších smartfónov od Xiaomi. Príchod high-end modelu K20, ktorý s obrovským náskokom porazil aktuálne top modely v rebríčku AnTuTu je obrovským prekvapením vzhľadom na zameranie značky. Redmi K20 je reakciou na zabijaka vlajkových lodí OnePlus 7 Pro, ktorý bol predstavený len pred dvoma dňami.

Redmi K20 bude vybavený procesorom Snapdragon 855, čo potvrdil sám generálny riaditeľ značky Redmi, Lu Weibing. Ten však v teste AnTuTu dosiahol skóre neuveriteľných 458.754 bodov. Aktuálny kráľ rebríčka Xiaomi Mi9 vybavený rovnakým procesorom dosiahol hodnotu 371.423. Čo sa skrýva za tak veľkým náskokom zostáva zatiaľ záhadou. V minulosti sa u viacerých výrobcov objavili pokusy o dosiahnutie vyššieho výsledku v benchmarkoch podvodným spôsobom, napríklad vyššou prioritou a pretaktovaním procesora pre konkrétny benchmark. Nám zostáva iba dúfať, že sa Redmi neuchýlil k podobnému kroku a neobvykle vysoký výkon sa prejaví vo všetkých aplikáciách.

O dostupnosti ani cene nového Redmi K20 nie sú zatiaľ dostupné informácie. Vzhľadom na nižšie postavenie značky Redmi oproti materskej Xiaomi možno očakávať nižšiu cenovku oproti Mi9, prípadne aj Pocofone F1.

 

Zdroj: Gizmochina

Pridať nový komentár
TOPlist