Reddit odmieta poskytnúť IP adresu hudobného piráta

 
Známe fórum Reddit naďalej odmieta poskytnúť IP adresu používateľa, ktorý uverejnil pieseň amerického hudobného dua Twenty One Pilots týždeň pred oficiálnym vydaním.

Titulná pieseň k filmu Suicide Squad s názvom Heathens sa objavila na Dropfile, stránke pre zdieľanie súborov, 15. júna a v priebehu niekoľkých minút bola dostupná aj na samotnom fóre Reddit. Problém spočíval v tom, že pieseň mala byť oficiálne predstavená až o týždeň a v hudobnom vydavateľstve Atlantic Records nastal chaos.
 
 
Vydavateľstvo bolo vzniknutou situáciou donútené vydať skladbu čo najskôr, a už nasledujúci deň, 16. júna, sa skladba oficiálne dostala do služieb Spotify, iTunes a na ďalšie platformy. Podľa žaloby, ktorá bola podaná na Najvyššom súde v New Yorku, Atlantic Records tvrdí, že spoločnosť sa stala obeťou masívnej distribúcie na internete po tom, ako skladba predčasne unikla. Podľa ich názoru musí byť za celú situáciu zodpovedný človek z prostredia Atlantic Records. Ak sa ukáže byť toto obvinenie pravdivé, zamestnancovi hrozí nepríjemný trest, keďže všetci zamestnanci Atlantic Records sa zmluvne zaviazali, že nikomu neposkytnú žiadne informácie.
 
Reddit sa však nechce zapojiť do hry na hľadanie vinníka. Fórum tvrdí, že vydavateľstvo Atlantic Records nedisponuje postačujúcimi tvrdeniami, aby začali v Reddite konať. O všetkom tak rozhodne až sudca Joan Kennedy, ktorý má prípad na stole. Ak bude jeho konečný výrok v prospech vydavateľstva, fóru Reddit nezostane nič iné, len poskytnúť IP adresu hudobného piráta.
 
Zdroj: thenextweb
 
Pridať nový komentár
TOPlist