Razer vylepšil najpredávanejšiu MMO myš. Predstavil Naga 2014.

S tým sa dá telefonovať? Túto otázku si položil snáď každý, kto pred rokmi (2009) po prvý raz zočil Razer Naga - MMO myšku so 17 tlačidlami. Dnes Razer ohlásil vylepšenú verziu. S devätnástimi.

V žiadnom prípade nejde len o kozmetické úpravy. Naga 2014 má kompletne prepracovanú ergonómiu - zmizli vymeniteľné bočné nadstavce, zmenilo sa preliačenie na ľavej strane a myška celkovo zmasívnela.

Všetkých dvanásť tlačidiel na boku, tzv. "thumb grid" dostalo nové mechanické spínače a koliesko sa dá naklápať do strán. LED podsvietenie pozná len jednu farbu, a to zelenú.

   

Razer konečne poslal do chládku otrasný lesklý povrch a pravý okraj potiahol praktickým gumovým gripom. Súčasne na trh prichádza aj zrkadlovo orientovaná verzia pre ľavákov. Na otázku prečo, sa spoluzakladateľ a kreatívny riaditeľ Razer  Min-Liang Tan vyjadril takto: "Prečo? Pretože radi robíme finančne nezodpovedné kroky, pokiaľ ide o dobro hráčov." Síce ťažko uveriteľné, ale budiš... :-)

Zdá sa, že razantná zmena postihla aj ovládače, ktoré v porovnaní s premakaným softvérom ROCCAT vyzerali archaicky.

Razer Naga 2014 je okamžite dostupná v obchodoch za odporúčanú cenu 79,99EUR s DPH. My si ju podržíme v ruke už zajtra, recenzia snáď na seba nenechá dlho čakať... :-)

 

Technické špecifikácie

Razer Naga 2014
Technológia senzora
laserový 4G
Rozlíšenie senzora
8200DPI
Maximálna rýchlosť
5,1m/s; 50G
Hmotnosť
~135g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
19, z toho koliesko 3
Špeciálne vlastnosti
- Razer Synapse 2.0
- opletený kábel dlhý 2,1m
- dostupná aj verzia pre ľavákov
- zelené podsvietenie
Orientačná cena
~79,99EUR s DPH (odporúčaná koncová cena)
Stránka produktuRazer Naga 2014

 

Video

Zdroj: TS Razer

Komentáre (1)
passco
Tie animacie maju fakt dobré :)
Pridať nový komentár
TOPlist