EN

Raspberry Pi 400 - počítač v klávesnici, čo stojí málo

Raspberry Pi 400 za 70 dolárov dostanete počítač s klávesnicou.

Raspberry Pi Foundation vydala nový model lacného počítača, ktorý je "zabalený" do klávesnice. Novinka má štvorjadrový procesor od firmy Broadcom s taktom 1,8GHz, ktorému sekunduje 4GB RAM. Pi 400 obsahuje aj gigabitový ethernet, jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 port. Oba sú USB - A štandardu a k tomu sú na doske aj dva micro HDMI porty s podporou 4K. V podpore je aj dvojpásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a 40 pinový GPIO konektor. Slot na microSD kartu sa nachádza na zadnej strane klávesnice.

Raspberry Pi 400 je možné kúpiť za 70 dolárov ako samostatný produkt, alebo za 100 dolárov ako celú súpravu. Tá obsahuje 16GB microSD kartu, na ktorej je už nainštalovaný Raspberry Pi OS, myš a napájací zdroj, kábel microHDMI - HDMI a príručku pre začiatočníkov.

Zdroj: Cnet, Raspberry,

Komentáre (5)
sklamanie

Chcem som si to objednať, ale je to blbosť! Uvedomil som si to, keď som si na eshope prečítal všetky konektory.
Omnoho lepšia varianta je RP v krabičke, do ktorej idú všetky káble-napájací, displaj, LAN, usb periférie a pod. a klávesnica s myšou bezdrôtovo.

Skúste si predstaviť tú klávesnicu doma na stole, napr. v detskej izbe. Ako popoťahujete ju so všetkými káblami sem a tam. Pričom stačila by bezdrôtová klávesnica s myšou a RP v krabičke na okraji stola. Cenovo to vychádza rovnako.

pizvi

70USD?? na oficialnej stranke pimoroni sa pohybuje cena od 95 libier, ine weby zacinaju na hranici 100€.. trocha zle info, take lacne to nebude :)

Erik Šípoš

https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-400-unit/?resellerTyp…
Cez ich partnera je to potom niečo cez 73€, za samotný základ ;-) ono už záleží na tom, čo si prihodia predajcovia.

pablo

Velka škoda že to nema audio vystup , sluchadla .

Pablo1

Velka skoda že to nema audio OUT

Pridať nový komentár
TOPlist