EN

Raspberry Pi 3 na prvých fotkách: prítomnosť Wi-Fi a Bluetooth

 
Chýbala vám pri predchádzajúcich verziách minipočítača Raspberry Pi bezdrôtová komunikácia? Už viac nebude. Raspberry Pi 3 totiž bude disponovať Wi-Fi aj Bluetooth technológiou.

Tretia generácia miniatúrneho počítača od britskej spoločnosti Raspberry Pi Foundation bude vôbec prvá spomedzi Raspberry Pi rodiny počítačov, ktorá natívne ponesie možnosť bezdrôtovej sieťovej komunikácie. U predošlých verzií museli majitelia spoliehať buď na káblový Ethernet alebo na bezdrôtové adaptéry do USB.
 
 
Prítomnosť Wi-Fi a Bluetooth nebola síce potvrdená priamo od výrobcu, no prezrádzajú to dokumenty od FCC, kde sa počítač objavil na schválenie. Vieme tak, že Raspberry Pi 3 ponesie Wi-Fi 802.11b/g/n a 5GHz Wi-Fi teda nenájdeme. Štandard 802.11n by mal navyše komunikovať iba v kanáloch širokých 20MHz a maximálna rýchlosť teda bude 72,2Mbps. Bluetooth bude zastúpený verziou šetrnou k spotrebe a teda Bluetooth LE (Low Energy).
 
 
Zvyšné technické špecifikácie žiaľ nie sú zatiaľ známe, no podľa fotografií bude „trojka“ vyzerať podobne ako Pi 2 Model B so 4-jadrovým 32-bitovým ARM Cortex-A7 procesorom, HDMI portom, Ethernetom portom, USB portami a štyridsiatkou I/O pinov.
 
Dátum uvedenia či cena neboli spomenuté avšak žiadny počítač Raspberry Pi nemal uvádzaciu cenu viac ako 25 libier. Dúfajme, že bezdrôtový Pi 3 bude pokračovať v týchto šľapajach. Raspberry Pi Foundation sa odmietla k celej veci vyjadriť.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist