EN

Raspberry Pi 2 má prvý problém

Nedávno sme vás informovali o novinke na trhu, a to Raspberry Pi 2. Neprešiel ani mesiac a už tu máme jeden vážny bug.

Na fóre podpory Raspberry Pi, používateľ pripojil kameru s xenónovým bleskom. Po „vystrelení“ blesku sa celá doska vypla. Problém nahlásil Raspberry Pi Foundation, a tí prišli nato, že problém skutočne existuje. 

V skratke a laicky vysvetlili, že vysoko - intenzívne svetlo s dlhými lúčmi – sú to tie lúče, ktoré emituje laserové ukazovadlo alebo práve blesk – spôsobí to, že čip zodpovedný za reguláciu napájania je „oslepený“ a tým stráca napájanie.

Testovaním sa ale prišlo nato, že táto situácia nastáva len pri niektorých bleskoch a niektorých vysoko špecifických situáciách. Čip je označený U16 a nachádza sa medzi USB napájaním a HDMI portom. Nadácia bude tento fenomén ďalej študovať, no zrejme došlo k zlej konštrukcii. Bude možno potrebné zmeniť návrh dosky, či zmeniť tienenie. Nedokázalo sa však, ze laserové ukazovadlo, tak ako kamera so xenónovým bleskom nejako poškodzuje zariadenie. Môže však dôjsť k chybným zápisom na SD kartu.

Pre viac informácií odporúčame pozrieť web Raspberry Pi uvedený vyššie.

Zdroj: Techspot

Komentáre (5)
passco
Hmm to mi príde niečo na styl ze buchnem kladivom po nom a on prestane fungovat.. Skusal to fixnut obalom?
Curuj
je to spôsobené nezapúzdrením spomínaného čipu. dá sa to fixnúť aj doma. na dalších weboch je toho popísaného dosť. Ale úprimne - koľko krát si fotíte s xenónom svoj hw? :D
passco
Ja som si tuto srandu ešte nekupil ale v buducnosti mam v plane a taktiez mam predstavu ze si obal vyrobím vlastnorucne.. No myslím, že toto je zbytočné halo, ako keby fotograf objavil novy archimedov zákon, zachvílu to niekto skusi dať do mikrovlnky a zistia, že to prestalo fungovat.
neznámy človek
podla zahraničnych for stači ten čip prelepiť kusom izolačky problem solved
m2fizy
Taktiez uz pokukujem po tejto verzii ... kazdopadne pockam ako to dopadne s tym WIN10 IoT. Ale takuto absurditu som este nepocul ... ze xenonovy blesk "oslepy" cip ... no husta haluz, kazdopadne neviem si vysvetlit kto a z akeho dovodu potrebuje fotit ten HW xenonovym bleskom. Ale presne ako pisete bude to stacit "odtienit" niecim (podpripade kovom, alebo neakou kovovou foliou nalepit na obal, resp. alobal) a bude to v poriadku. Kazdopadne husty fail ... hned po vydani.
Pridať nový komentár
TOPlist