Raketový nosič Antares vybuchol krátko po štarte

Orbital Sciences je druhá zo súkromných spoločností zásobujúca Medzinárodnú stanicu ISS. Menej známa ako SpaceX, no s takmer rovnakým kontraktom pre zásobovanie orbitálnej stanice. Včera mal raketový nosič Orbital Sciences Antares zlý deň.

Neskoro večer nášho času pri jeho treťom štarte k ISS (celkovo piaty štart nosiča) explodovala krátko po štarte. Horiaci nosič a jeho trosky padli na odpaľovaciu rampu. Pri udalosti nebol nik zranený. Podľa vyjadrení viceprezidenta pre pokročilé programy spoločnosti Orbital Sciences Franka Culbertsona, zatiaľ nevedia čo bolo príčinou výbuchu nosiča.

Bol to zlý deň nielen pre Orbital Sciences no aj pre viaceré spoločnosti a agentúry, ktorých náklad nosič k ISS niesol. Okrem nákladu pre NASA to boli napríklad testovací satelit pre teleskop Arkyd a flotila minisatelitov spoločnosti Planet Labs. Spoločnosť Planet labs prišla o 26 minisatelitov Flock. Arkyd je teleskop spoločnosti Planetary Resources o ktorého úspešnej Kickstarter kampani sme písali minulé leto

Komentáre (11)
Hrochy
Aspon ma pripomenuli casy slavy Duke Nukem 3D :)
hocico
-urcity ludia si to asi nezelali..., tak spravili sabotaz.. teleskop Arkyd a flotila 26 minisatelitov spoločnosti Planet Labs -no tak niekto chce uplnu kontrolu, tak odstavi konkurenciu...
Zdravý rozum
... tak určiteeeeeee :D
passco
To majú za tie ich emisie :D
Kazisvet 6.
Krásny pohľad na ten výbuch, len tak ďalej... Nech sa amíkom darí tak, ako si za svoje imperialistické chúťky zaslúžia.
TrueCrypt
Nič v zlom chlapci, ale máte čo ste chceli ! To nie len tak džubať do Rusov. Teraz ste si povedali, že to zvládnete aj bez nich, ale bačov pipík ich sojuzi sú spoľahlivejšie. Len aby ste kvôli tím debilným sankciám nesťahovali s ISS kozmonautov aby nepomreli od hladu lebo nie ste schopný im tam vyniesť ani splesnetého chleba!
Zdravý rozum
ISS zasobuju aj európska ATV, japonsky HTV a americky Dragon. Tak ziadne obmedzenie zasobovania nehrozi.
ArchaHypoteky
200 000 v lufte
ray
200 000? dnes v am. tv vraveli 2 mil..."neboj",poistovne existuju.
passco
By ma zaujimalo kto tuto srandu poistí :D Havarijna tam asi nebude v cene :D
Alfamir
toto bol drahý ohňostroj...
Pridať nový komentár
TOPlist