Qualcomm predstavil platformu Snapdragon Wear 3100 pre smart hodinky

Novinka je určená pre nasledujúcu generáciu smart hodiniek a prináša hlavne výrazne vyššiu výdrž vďaka novej ultra-low power architektúre.

Čerstvý vietor v oblasti smart hodiniek je rozhodne vítaný, keďže súčasná platforma Snapdragon Wear 2100 bola predstavená pred vyše 2,5 rokmi. Typická denná výdrž by sa mala zvýšiť o 4 - 12 hodín oproti smart hodinkám založeným na aktuálnej platforme Snapdragon Wear 2100. Zvýšenie výdrže závisí od od použitej batérie, typu a veľkosti displeja a výbave hodiniek.

Platforma obsahuje viaceré režimy optimalizované pre vybrané oblasti použitia smart hodiniek ako dizajnových (Enhanced Ambient Mode), športových (Dedicated Sport Experience) a klasických (Traditional Watch Mode). V režime dizajnových hodiniek je podporované zobrazenie plynulej sekundovej ručičky, zobrazenie až 16 farieb na displeji či zobrazenie ostatných funkcií ako kalendár, chronograf alebo turbilon. Športový režim prináša dostatočne dlhú výdrž batérie pre absolvovanie ultramaratónu, cyklotúry či výstup na vrcholy kopcov so zapnutým GPS a meračom tepovej frekvencie. Režim zobrazenia klasických hodiniek umožňuje kochať sa ich vzhľadom po dlhší čas.

Všetky spomenuté úlohy vrátane spracovania dát zo senzorov dokáže odteraz prevziať koprocesor s ultra-nízkou spotrebou a odbremeniť tak od činnosti hlavný procesor. Typické športové smart hodinky so zabudovanou 450 mAh batériou tak dokážu monitorovať vašu činnosť až 15 hodín. Smart hodinky v režime klasických hodiniek by dokázali vydržať až týždeň, čo je už veľmi zaujímavá hodnota.

Platforma je pre výrobcov smart hodiniek dostupná ihneď. Prví výrobcovia, ktorí ohlásili použitie novej platformy, sú Fossil Group, Louis Vuitton a Montblanc.

Zdroj: GSMArena.com, Qualcomm

Pridať nový komentár
TOPlist