Qualcomm pracuje na Snapdragone 888+

Qualcomm pracuje na vylepšenom procesore pre smartfóny.

Výrobca procesorov Qualcomm, usilovne pracuje na vylepšenej verzii minuloročného procesora Snapdragon 888. Nový procesor dostane k pôvodnému číselnému označeniu 888 - plus. Tento čipset by mal byť predstavený už počas tohto mesiaca (júl). Pripravovaný procesor sa objavil aj v geekbenchových testoch.

Prvou zmenou, voči aktuálnemu procesoru je vyšší takt jadra X1. V Snapdragone 888 má toto jadro v treťom klastri takt 2,84 GigaHertzov, vo vylepšenej verzii si jadro polepšilo na rovné 3 GigaHertze. Test zároveň odhalil, že pripravovaná novinka obsahuje aj štyri energetické jadrá Cortex-A55, ktoré majú stanovený takt na frekvencii 1,8 GHz a sú súčasťou prvého klastra. Procesor má aj ďalšie tri jadrá Cortex-A78, ktoré majú frekvenciu 2,4 GHz a tie sú pre zmenu súčasťou druhého klastra.

Podľa výsledkov testov, pripravovaný Snapdragon 888+ dosiahol v jednojadrovom teste 1171 bodov a vo viacjadrovom teste si nový procesor vyniesol 3704 bodov. Výsledky zároveň zodpovedajú nastolenému trendu, ktorý si nastavila sama spoločnosť. Bohužiaľ, ďalšie informácie nie sú známe a musíme si počkať. Snáď, s približujúcim sa dátumom predstavenia ich bude čoraz viac. Nový procesor určite nájdeme v pripravovaných smartfónoch, ktoré sú určené pre najvyššiu triedu jednotlivých výrobcov.

Zdroj: GSMArena,

Komentáre (1)
Pjetro de

za rok v 2022 pridu ARM v9 SoC tie toto prekonaju o 30%

Pridať nový komentár
TOPlist