Qualcomm odhalil Snapdragon 805

 
Snapdragon 800 je obľúbená SoC jednotka, ktorou rôzni výrobcovia vybavujú svoje špičkové smartfóny. Trh bude oživený jej nasledovníkom, ktorým je Snapdragon 805.

Ak vo vás evokuje číslo 805 iba malú zmenu budete možno prekvapení. Ide totiž o nový čip, ktorý v sebe ukrýva štyri 32-bitové jadrá Krait 450 s taktom až 2,5GHz. Pamäťová priepustnosť dosahuje 25,6GB/s. Grafická jednotka je taktiež nová. Je ňou Adreno 420, ktoré umožňuje enkodovanie a dekódovanie 4K videa v reálnom čase bez problémov. Adreno 420 má mať až o 40% vyšší výkon ako Adreno 330. Dôsledkom tak bude plynulejší obraz napríklad pri hrách, ale zrejme aj nižšia výdrž batérie.
 
 
Ďalšou novinkou je zlepšenie v dedikovanom procesore pre fotoaparát. Ten má zabezpečiť lepšiu kvalitu snímkou a kratšie časy medzi jednotlivými fotografiami. Je v ňom taktiež integrovaný gyroskop pre podporu optickej stabilizácie.
 
Snapdragon 805 v sebe integruje najnovšie komunikačné  možnosti ako LTE modul, Wi-Fi štandardu ac a Bluetooth 4.0. Qualcomm tu zdôrazňuje, že všetky tieto možnosti konektivity sú obsiahnuté v čipe, aby umožnil streamovanie 4K videa. Celkovo Qualcomm kladie dôraz na slovko 4K (ultra HD) pri tejto SoC. Dokonca samotná spoločnosť prezýva Snapdragon 805 ako „Ultra HD chipset“.
 
V súvislosti s oznámením tejto SoC, ktorá je spájaná so 4K, sa začali vynárať špekulácie, že Snapdragon 805 bude osadený v avizovaných prístrojoch ako GalaxyS5 alebo Xplay 3S, či v iných 4K tabletoch, ktoré prídu na trh budúci rok.
 
Snapdragon 805 je v súčasnosti posielaný ako vzorka pre výrobcov smartfónov a tabletov. V bežných koncových zariadeniach by sme ho mali vidieť najneskôr do júna 2014.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist